Azalia Brzóza Królewska rozpoczęła sezon. Malwina Mul pierwsza i druga na początek sezonu szosowego

Malwina Mul (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) od wygranej rozpoczęła swoje starty w letnim sezonie szosowym nowiny24
Malwina Mul okazała się najlepszą juniorką Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego - Ślężański Mnich, który odbył się w Sobótce k. Wałbrzycha. Podopieczna trenera Stanisława Zygmunta zdeklasowała rywalki, nad drugą zawodniczką uzyskała 9 minut przewagi (dystans liczył 60 km).

- Juniorki startowały razem z seniorkami. Malwina zabrała się razem z seniorkami i w swojej kategorii rozniosła przeciwniczki - ocenia trener Azalii.

Dzień później, w Zielonej Górze, zorganizowana została druga seria Pucharu Polski (dystans 73 km). Zmęczenie dało nieco o sobie znać i tym razem nasza zawodniczka musiała zadowolić się drugim miejscem. Wygrała Maja Tracka (Stal Grudziądz).

W rywalizacji żaków znakomicie spisał się Mikołaj Klaczkowski, kolega klubowy Malwiny. W jeździe na czas nie miał sobie równych (5 km), a w wyścigu ze startu wspólnego (30 km) wywalczył 2. miejsce. Borys Klaczkowski zajął 29. miejsce.

Warto dodać, że w wyścigu kobiet, w kategorii elita, najlepsza okazała się Katarzyna Wilkos (Atom Deweloper Pościellux.pl), wychowanka Azalii.

- Teraz chwila przerwy, a po świętach Malwina jedzie na kadrę i startuje w wyścigu w Holandii - dodał Zygmunt.