AZS UR LUX Okulistyka Rzeszów mistrzem PSG Podkarpackiej 1 Ligi Badmintona

Podium PSG Podkarpackiej 1 Ligi Badmintona w sezonie 2017/18
Podium PSG Podkarpackiej 1 Ligi Badmintona w sezonie 2017/18 Organizator
Drużyna prowadzona przez Władysława Kruka udowodniła, że obecny sezon należy do niej. AZS UR LUX Okulistyka pokonał w finale PSG Podkarpackiej 1 Ligi Badmintona, rozgrywanym w Żyrakowie, Orbitek Straszęcin 4:0.

Ekipa z Rzeszowa dominowała cały sezon zasadniczy przegrywając tylko jedno spotkanie z czternastu. W finale jednak podopieczni trenera Kruka spotkali się z Orbitkiem Straszęcin, który zdobył tylko punkt mniej i jako jedyny w tegorocznych rozgrywkach znalazł sposób na AZS UR.

Wbrew pozorom mecz o złoto był dość jednostronnym widowiskiem i zakończył się już po czterech grach. Choć wygrana Mateusza Ciurkota w pierwszym secie gry z Kamilem Korbelem rozbudziła nieco apetyty publiczności, jak się potem okazało był to jedyny wygrany set przez straszęcinian w tym spotkaniu. Kolejne pewnie wygrywali badmintoniści rzeszowskiego klubu. A główną rolę w zwycięstwie odegrał wychowanek Sokoła Ropczyce Sebastian Sado, który wygrał dwie gry pojedyncze i debel w parze z Korbelem.

Znacznie bardziej zacięte mecze toczyły się o miejsca 3. i 5. Oba te spotkania zakończyły się remisami po 3, a o triumfie poszczególnych drużyn decydowała większa liczba wygranych setów. W meczu o brązowy medal UKS Start Widełka pokonał Sportgas Dębica 3:3 (w setach 8:6), a w starciu o 5. miejsce RKB Rzeszów okazał się lepszy od JKB Jarosław 3:3 (w setach 8:7).

W przyszłym sezonie PSG 1 Ligi nie zobaczymy drużyn Linux Team Rzeszów oraz Politechnika Rzeszów, które zgodnie z regulaminem zostały zdegradowane po tym jak oddały więcej niż 3 mecze walkowerem. Awans z 2 ligi uzyskały z kolei drużyny UKS MixTeam Tarnowiec oraz RKB II Rzeszów.

Wyniki finałów PSG Podkarpackiej 1 Ligi Badmintona

Mecz o 1. miejsce:

AZS UR LUX Okulistyka Rzeszów – UKS Orbitek Straszęcin 4:0
1:0 Kamil Korbel – Mateusz Ciurkot 2:1(14:21;21:12;21:11)
2:0 Sebastian Sado – Dawid Gąsior 2:0 (22:20;21:16)
3:0 Kamil Korbel/ Sebastian Sado - Mateusz Ciurkot / Dawid Gąsior 2:0 (21:15;21:15) 4:0 Sebastian Sado - Mateusz Ciurkot 2:0 (21:7;21:11)

Mecz o 3. miejsce:

UKS Start Widełka – Sportgas Dębica 3:3 (8:6 w setach)
1:0 Paweł Kopański – Piotr Skrzek 2:0 (21:17;21:12)
1:1 Aleksandra Białek – Mariusz Tochowicz 0:2 (12:21;16:21)
2:1 Aleksandra Białek/ Paweł Kopański - Piotr Skrzek/ Mariusz Tochowicz 2:0 (21:13;21:5)
3:1 Paweł Kopański - Mariusz Tochowicz 2:0 (21:18;21:14)
3:2 Aleksandra Białek - Piotr Skrzek 1:2 (21:16; 8:21;14:21)
3:3 Łukasz Zygora – Zdzisław Kula 1:2 (13:21;21:11;12:21)

Mecz o 5. miejsce:

JKB Jarosław – RKB Rzeszów 3:3 (7:8 w setach)
0:1 Bartłomiej Kośmider – Bartosz Curzytek 0:2 (14:21;18:21)
1:1 Wojciech Łabuz – Klaudia Bukowińska 2:1 (15:21;21:14;21:19)
2:1 Bartłomiej Kośmider/ Wojciech Łabuz -Bartosz Curzytek /Aleksandra Jodłowska 2:1 (21:19;12:21;21:16)
2:2 Wojciech Łabuz - Bartosz Curzytek 0:2 (9:21;15:21)
3:2 Bartłomiej Kośmider - Klaudia Bukowińska 2:0 (21:16;21:18)
3:3 Artur Kurka – Aleksandra Jodłowska 1:2 (19:21;21:14;14:21)