B Krosno. Bieszczady Jankowce samodzielnym liderem w grupie 1, trzy drużyny z kompletem punktów w grupie 2

Mtr, Micz, Kz, Sec, Gli
W grupie 2 aż trzy zespołu mają komplet punktów: Iskra Wróblik Szlachecki, Wiki Sanok i Orkan Markowce.

Grupa 1

Bieszczady Jankowce ograły na wyjeździe Juventus Poraż w meczu dwóch niepokonanych dotąd drużyn, dzięki czemu drużyna z Jankowiec samodzielnie zasiadła na fotelu lidera. Aż siedem bramek padło w Górzance, gdzie miejscowy Orzeł pewnie pokonał Gabry Łukowe.

WYNIKI:

Juventus Poraż – Bieszczady Jankowce 1:2 (0:1) M. Kądziołka 55 – Kaliciński 43, K. Bryndza 85;

Orzeł Górzanka – Gabry Łukowe 5:2 (2:2) N. Winnicki dwie K. Dębiński, D. Sidorski, M. Solon – J. Zarzyczny dwie;

Pionier Średnia Wieś – LKS Olszanica 2:2 (1:0) T. Fedorowiat, A. Kotowski – Prajzner dwie;

Lotnik Ustjanowa – Otryt Lutowiska 1:2 (1:2) S. Dziwak-karny – H. Różycki, M. Budzowski;

Nelson Polańczyk – LKS Czaszyn 5:1 (4:1) Sadowski 2, Fedor 15, Mrzygłód 33, M.Wronowski 39, S. Głaz 62-Świder 10;

Zalew Myczkowce – LKS Tyrawa Wołoska 1:3 (1:2) Pasierbowicz 29 - Sokalski 22, Nitka 43, Jurcaba 86.

Grupa 2

Wciąż bardzo dobrze grają ekipy Iskry Wróblik Szlechecki oraz Orkanu Markowce. Ci pierwsi bez kłopotu rozprawili się z Odrzechową natomiast Orkan pokonał u siebie Orion Pielnię choć do przerwy to goście byli na prowadzeniu. Komplet zwycięstw mają również na swoim koncie piłkarze Wiki Sanok, którzy pewnoe pokonali u siebie ULKS Czerteż. Bez żadnego punktu pozostają wciąż: Florian Rymanów Zdrój, Orion Pielnia i LKS Odrzechowa.

WYNIKI:

Iskra Wróblik Szlachecki – LKS Odrzechowa 6:1 (3:0) K. Wywrót cztery, Buczek, Kloczkowski - Łysoń;

Orzeł Milcza – Florian Rymanów Zdrój 2:1 (1:1) Kijowski 43, Kuzianik 70 – Ziembicki 20;

Orkan Markowce – Orion Pielnia 5:3 (2:3) Sz. Daniło, Ambicki, Ciepły, Proćko, Starego-karny – Siwik, Pluskwik, Michalak;

Wiki Sanok – ULKS Czerteż 4:0 (1:0) Węgrzyn-karny, Lachiewicz, Karaś, Sokół

Pogórze Srogów Górny – LKS Pisarowce 1:1

Pauza LKS Głębokie

Grupa 3

Trzecia kolejka krośnieńskiej B klasy przyniosła sporo emocji i dużo bramek. Szczególne wiele jednego i drugiego było w Izdebkach. Miejscowi bardzo szybko wyszli na prowadzenie, dzięki dwóm trafieniom nastolatków – 19-letniego Bartka Gładysza i dwa lata młodszego Łukasza Patulaka. Goście z Trześniowa jednak nie odpuścili i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. W drugiej połowie znów do głosu doszli jednak gospodarze, którym udało się zdobyć zwycięskiego gola.

WYNIKI:

LKS Hłudno – Victoria Niebocko 0:1 (0:0) Mateusz Zimoń 89;

Jutrzenka Jaćmierz – LKS Wzdów 5:0 (2:0) Malik 7, 82, Ostrowski 39, Stączek 67, Rokita 75;

Orły Jabłonka - Sokół Domaradz 2:6;

Błękitni Jasienica Rosielna - Zryw Dydnia 4:0 (2:0) Tomoń 20, 65, Półchłopek 41, Chęć 71;

JKS Jasionów - LKS Górki 1:3 (0:0) Żuchowski - Wójtowicz dwie, Sowa;

LKS Izdebki - LKS Trześniów 3:2 (2:2) Gładysz13, Patulak 27, 67 Guzik – Hebda 33, Kędra 42.

Grupa 4

Jasiołka Jaśliska wysoko pokonała Dwór Kombornię i wyszła na prowadzenie w tabeli. Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą trzech bramek, kontrolując po przerwie przebieg wydarzeń na murawie. Kolejne cztery gole świadczą o znakomitej skuteczności miejscowych.

WYNIKI:

Orzeł Pustyny – Nafciarz Bóbrka 7:1 (3:0) K. Ślączka 15, Ł. Graba 32, 75, P. Jarosz 42, 65, P. Krzyżanowski 48, S. Zygarowicz 87 – Przybyła 67;

Victoria Dobieszyn – Rotar Węglówka 3:4 (1:1) Ziomek 22-karny, G. Cynarski 80, 86 – Dziadosz 14, Petyniak 52, 57, H. Śmigiel 68;

Jasiołka Jaśliska – Dwór Kombornia 6:2 (3:0) dla gości: Krauz 48, Bajgrowicz 64; LKS Głowienka – Burza Rogi 2:2 (2:1) dla gospodarzy: K. Kucza 32, A. Florczak 36;

Guzikówka Krosno – Piastovia Miejsce Piastowe 3:0 (0:0) M. Dudzik 52, 58, Skublicki 70,

KS Szczepańcowa pauzował.

Mecz Nafciarz – Szczepańcowa (1:1) zweryfikowano jako walkower 3:0 dla Nafciarza.

Grupa 5

Nafta Chorkówka bawiła się w najlepsze i urządziła sobie festiwal strzelecki z Brzezówką, aplikując jej aż dziewięć trafień. – Przytrafił nam się zanik formy. Oddamy innym razem. – mówił Piotr Lepucki, prezes przegranych. Grad bramek obejrzeli kibice w Łubienku gdzie miejscowa Zorza uporała się z Tęczą Zręcin. Moderówka nie może się odnaleźć po przegranych barażach w ubiegłym sezonie i podzieliła się punktami z Łękami Strzyżowskimi.

WYNIKI:

Zorza Łubienko – Tęcza Zręcin 5:3 (2:1) Munia 30, 71, Marchewka 38, Ziobro 80, Fiałkiewicz 87 – Peszko 43, J.Zuzak 60, Frużyński 90;

Nafta Chorkówka – LKS Brzezówka 9:0 (4:0) Kurowski dwie, Jaskółka, Hadała, R.Praszek, D.Praszek, Harsze, Marszał, Cieślak;

LKS Moderówka – LKS Łęki Strzyżowskie 2:2 (1:0) Twaróg 40, Pąprowicz 83 – Czaja 51, 90;

Nurt Potok – Rędzinianka Wojaszówka 3:1 (2:1) dla gospodarzy: Józefczyk 18, Karamon 26-karny, Praisnar 50;

Iwełka Iwla – Nafta II Jedlicze 0:0;

Jasiołka Świerzowa – Błękitni Żeglce 1:1 (1:0) Flejma 43 – A.Frużyński 85.

Grupa 6

Zawodnicy Nowego Dworu Makowiska już witali się z gąską, prowadząc dwoma golami do przerwy, ale po zmianie stron oddali pole Wisłoce Niegłowice, która zdołała odwrócić losy meczu. – To był nasz szalony pościg. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. – mówił Michał Rzońca, wiceprezes gospodarzy. Dębowczanka Dębowiec uporała się z Wrzosem Krempna i dopisała do swojego konta pierwsze punkty w bieżącej batalii. LKS Warzyce jechał do Łubna Szlacheckiego na skazanie ze względu na problemy kadrowe, ale zdołał zamurować dostęp do własnej bramki i wywieźć bezbramkowy remis.

WYNIKI:

Dębowczanka Dębowiec – Wrzos Krempna 1:0 (0:0) Mlicki 49;

Wisłoka Niegłowice – Nowy Dwór Makowiska 3:2 (0:2) Kołeczek 54, Chmiel 60-karny, Wróżek 90 – Majka 33-karny, Bałon 40;

Tajfun Łubno Szlacheckie – LKS Warzyce 0:0;

Jasiołka Hankówka/Brzyszczki – GKS Team Szebnie 0:1 (0:0) Kalityński 77-karny;

Liwocz Brzyska – Dragon Nowy Glinik 2:1 (2:0) Krajewski 12, Kolbusz 33 – Sanocki 77;

Wisłoka Nowy Żmigród – Standart Święcany 1:3 (0:1) Głodziak 90 – Zając 38, 67, Kozłecki 78.