B Rzeszów: Fantastyczny wyczyn Dawida Bieńka z Jutrzenki Ławnica.Drugiej porażki w sezonie doznał Jawor Krzemienica. Lider przegrał na wyjeź

Kz
Pierwsza majowa kolejka upłynęła wszędzie pod znakiem twardej walki
Pierwsza majowa kolejka upłynęła wszędzie pod znakiem twardej walki archiwum
Na plan pierwszy majowej kolejki wysuwa się fantastyczny wyczyn Dawida Bieńka z Jutrzenki Ławnicy. Zawodnik ten potrzebował zaledwie piętnastu minut, by strzelić dla swojej drużyny występującej w grupie piątej cztery bramki.

Grupa 2

Rozegrano tylko jeden mecz, zaległy jeszcze z 11. kolejki rundy jesiennej. Padło w nim aż 10 goli. Hat-trickiem popisał się Karol Pilch z Sokoła, ale nie starczyło to nawet na zdobycie punktu.

MECZ ZALEGŁY: Sokół Grodzisko – Start Lubenia 4:6 (2:2) Pilch 12, 58, 76, Panek 24 (samobójcza) – Kalembkiewicz 13, Smalarz 23, 62, Szkoła 60, 82, Wajda 87.

Grupa 3

Drugiej porażki w sezonie doznał Jawor Krzemienica. Lider przegrał na wyjeździe z Arką Albigowa, po dwóch trafieniach Dawida Sowy. Orzeł Wysoka prowadził z Markovią już 2:0, ale ostatecznie to goście sięgneli po komplet punktów.Wola Rafałowska mogła w 80. minucie wyrównać wynik w Harcie, jednak bramkarz Orła obronił rzut karny.

WYNIKI:

Arka Albigowa – Jawor Krzemienica 2:0 (1:0) Sowa 24, 57;

Czarni Kraczkowa – Głuchowianka Głuchów 1:0 (0:0) D. Kielar 67-karny;

Orzeł Wysoka – Markovia Markowa 2:3 (2:0)
Bełz, Ruszel – Homa, samobój, B. Szylar;

Polonia Hyżne – Rzemieślnik Strażów 0:2 (0:0) Barnat 50, Bożejewicz 58;

Pogórze Husów – LKS Tarnawka 1:4 (1:1)
Krupiński 10 - Bury-karny, Dawid Dulęba-karny, Pawełek, Litwin;

Orzeł Harta – Wola Rafałowska 1:0 (1:0) Bielec 30.

Pauza: HALO Hyżne.

Grupa 5

To dzięki Dawidowi Bieńkowi Jutrzenka Ławnica odwróciła losy meczu z Plonem Kawęczyn, ponieważ do 75.minuty przegrywała jeszcze 0:2. Naciskać na miejsca dające awans starają się Wisłoka Borowa i Wiśnia Trzciana. Obie drużyny mają sporą stratę do LKS-u Babicha i LKS-u Podleszan, ale nie mają zamiaru się poddawać.

WYNIKI:
Wisłoka Borowa – LKS Wierzchowiny 5:0 (4:0)
Machaj dwie, Piekara, Wereszczak, Lelakowski;

Błysk Górki – Rzędzian Rzędzianowice 4:2 (1:0) Stafiej 36, Skoczylas 74, Rusek 84, 89 – Kasprzak 49, Kawała 58;

LKS Dębiaki – Wiśnia Trzciana 1:2 (1:1) J. Naprawa 68 – Rynio 36, Polak 66;

Jutrzenka Ławnica – Plon Kawęczyn 4:2 (0:2) D. Bieniek 75, 80, 83, 90 – Kurek 29, Kasparzak 42-karny;

Sokół Malinie – LKS Podleszany 2:5 (1:3) Babula 55, 67– P. Wilk 25, Ł. Węglarz 44, G. Węglarz 45, 50, Słąba 55;

Sprint Żarówka – Grunwald Padew Narodowa 8:1 (5:0) T. Bednarz trzy, Cichoń dwie, Wiatr dwie, M. Bednarz – P. Bik 69-karny;

LKS Babicha – Gryf Mielec 3:0 (walkower – Gryf wycofał się z rozgrywek).