Baraże MŚ 2018. Chętnych na mundial brak. Dania bezbramkowo remisuje z Irlandią

DW
EAST NEWS
Duńczycy nie potrafili zdominować Irlandczyków i w pierwszym spotkaniu barażowym remisują 0:0. Fenomenalne parady zanotował Darren Randolph, który w pierwszej połowie niejednokrotnie ratował swoją drużynę. Piłkarze "Gangu Olsena" znacznie utrudnili sobie sytuację w barażach do mistrzostw świata w Rosji.

Gospodarze mogli prowadzić już w 10. minucie. Najpierw z trudem Randolph odbił piłkę po centrostrzale Jensa Larsena z lewej strony, a po chwili uderzenie Corneliusa z kilkunastu metrów.

Przed końcem pierwszej połowy doszli do głosu Irlandczycy. Cyrus Christie poradził sobie na prawym skrzydle z rywalem i zbiegł z piłką w pole karne. Jego strzał z ok. narożnika pola bramkowego z trudem odbił Kasper Schmeichel! Dobitka Daryla Murphy'ego po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

Duńczykom - a właściwie Nicklasowi Bendtnerowi - upiekło się. W 77. minucie spotkania napastnik przejechał przypadkiem korkami po nodze Harry'ego Artera. Ten mocno to odczuł. Irlandczycy domagali się czerwonej kartki dla "Lorda", ale bezskutecznie.

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Baraże MŚ 2018. Chętnych na mundial brak. Dania bezbramkowo remisuje z Irlandią - Gol24