Bardzo dobry występ Izabeli Marcisz z SS Prządki Ski Korczyna na mistrzostwach świata w Seefeld

luci
Izabela Marcisz
Izabela Marcisz SS Prządki Ski Korczyna
Izabela Marcisz zajęła 27. miejsce w biegu łączonym 2x7,5 km podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld. To świetny wynik będącej jeszcze juniorką zawodniczki SS Prządki Ski Korczyna.

Rywalizacja w biegu łączonym składała się z dwóch 7,5-kilometrowych odcinków, pierwszy był pokonywany klasykiem, a drugi łyżwą.

Izabela, choć jej miejsce wydaje się odległe, pobiegła znakomicie i nikt nie spodziewał się tak dobrej pozycji będącej wciąż juniorką biegaczki.

Młodsza siostra byłej reprezentantki Polski Eweliny debiutuje na tak dużej imprezie seniorskiej. W klasyfikacji zawodniczek U23 uplasowała się na 7. miejscu.

Po pierwszej części Marcisz zajmowała 29. miejsce, ale szybko uwinęła się m.in. ze zmianą nart, była jedną z najszybszych w stawce w tym elemencie, a także bardzo dobrze pobiegła drugą część dystansu i poprawiła się o dwie lokaty.

Mistrzynią świata w tej konkurencji została Norweżka Therese Johaug, która wyprzedziła kolejno swoją rodaczkę Ingvild Fluhstad Oestberg i Rosjankę Natalię Nepryaevą.

W biegu startowały dwie inne Polski: Urszula Łętocha i Weronika Kaleta z Markam Wiśniowa Osieczany, które zajęły kolejno 48. i 49. miejsce.

To była druga konkurencja biegaczek w MŚ. W czwartek odbyły się sprinty. Wśród pań wygrała Maiken Caspersen Falla, a wśród panów Joaness Klaebo. Polacy nie popisali się i odpadli w komplecie w kwalifikacjach.

Najlepiej z Polek pobiegła Weronika Kaleta (46. miejsce), przed Urszulą Łętochą (47.), Moniką Skinder (55.) i Izą Marcisz (56). Wśród panów z kolei Maciej Staręga był 31., Dominik Bury 48, a Kamil Bury 63.

We wtorek bieg kobiet na 10 km, a w środę bieg mężczyzn na 15 km. Oba stylem klasycznym.