Bardzo ważna wygrana Heiro Rzeszów

Miłosz Bieniaszewski
Łukasz Krawczyk (nr 14 na spodenkach) w meczu z Malwee Łódź doznał kontuzji, ale liczy, że w następnym spotkaniu będzie mógł pomóc drużynie Bartosz Frydrych
Heiro Rzeszów wygrało we własnej hali z Malwee Łódź, choć do przerwy przegrywało. To bezcenne trzy punkty dla drużyny „Dzików”.

Heiro Rzeszów - Malwee Łódź 5:3 (1:2)

Bramki: Adamski dwie, Depta dwie, Łuciw - Krysiak, Pawłowski, Wasiak.

Heiro: Piszczek - Łuciw, Adamski, P. Krawczyk, Wdowik oraz Depta, Ł. Krawczyk, Codello, Dejniak. Trener Łukasz Krawczyk.

Było to bardzo istotne starcie, a w przypadku przegranej sytuacja rzeszowian stałaby się bardzo trudna. Do tego na szczęście nie doszło, choć pierwsza połowa wskazywała na negatywne zakończenie.

Mecz zaczął się po myśli gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrą stronę, ale łodzianie też znali wagę tego starcia i się nie poddawali. To właśnie oni po pierwszej połowie byli na plusie. Po zmianie stron Heiro zaatakowało z animuszem i efekty przyszły bardzo szybko. Najpierw miejscowi wyrównali, a później wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W końcówce na 5:2 z przedłużonego rzutu karnego podwyższył Radosław Adamski. Na dwie minuty przed końcem goście odpowiedzieli tym samym, ale bardziej bolała w tej sytuacji żółta kartka dla Piotra Codello, bo ta eliminuje go z najbliższego meczu.

- Mało nas jest i każda strata boli - przyznaje Łukasz Krawczyk, grający prezes i trener rzeszowian, który narzeka na uraz. - Nie wiem czy dam radę zagrać w następnym meczu. Może jednak trzeba będzie zacisnąć zęby i pomóc chłopakom na boisku - słyszymy.

- W meczu z Malwee w pierwszej połowie popełniliśmy za dużo błędów i w efekcie przegrywaliśmy. W drugiej odsłonie było już lepiej i można powiedzieć, że mieliśmy mecz pod kontrolą. Teraz czeka nas równie ważne starcie z Remedium i mierzymy w kolejne trzy punkty - kończy nasz rozmówca.