Bardzo ważna wygrana siatkarek mieleckiej Stali w Rumii

Tomasz Leyko
Siatkarki Stali wygrały ważny wyjazdowy pojedynek
Siatkarki Stali wygrały ważny wyjazdowy pojedynek archiwum
Siatkarki Stali Mielec pokonały w wyjazdowym spotkaniu PlusLigi Kobiet TPS Sandeco Wybrzeże Rumia 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Magdalenę Sadowską.

Dzięki wygranej Stal zachowała kontakt punktowy z pozostałymi drużynami ligi. Układ innych meczów sprawił, że mielczanki wciąż zajmują przedostatnie 9. miejsce. Rumianki w dalszym ciągu bez punktu zajmują ostatnią lokatę.

Szczególne brawa siatkarkom Stali należą się za I set w którym przegrywały już 6:8 i 12:16. W drugiej partii role się odwróciły. To zespół Jerzego Skrobeckiego odrabiał starty i wyrównał stan meczu na 1:1. W dwóch kolejnych setach wyraźnie lepsza była Stal

Sandeco Wybrzeże TPS Rumia - Stal Mielec 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 21:25)

TPS: Leszczyńska, Hudima 11, Toborek 3, Pykosz 9, Starzyk-Bonach 4, Martinez 16, Jagodzińska (libero) oraz Mikołajewska 11, Ziemcowa 6, Brodacka i Hohn

Stal: D. Wilk 4, Sadowska 17, Pycia 7, Koczorowska 15, Kwiatkowska 18, Ściurka 5, Durajczyk (libero) oraz Gierak, A. Wilk 9 i Szpak.

SĘDZIOWALI: Jacek Broński (Szczecin) i Zbigniew Wolski (Gorzów Wlkp.)