sportowy
  NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Bartosz Kowalczyk zadebiutował w reprezentacji Polski....

  Bartosz Kowalczyk zadebiutował w reprezentacji Polski. Zawodnik SPR Stali Mielec zagrał w 4 Nations Cup

  Kuba Zegarliński

  Nowiny

  Nowiny

  Bartosz Kowalczyk (przy piłce) zaliczył debiut w reprezentacji Polski

  Bartosz Kowalczyk (przy piłce) zaliczył debiut w reprezentacji Polski ©Kuba Zegarliński

  Podczas rozgrywanego w weekend w Opolu 4 Nations Cup, Bartosz Kowalczyk zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Rozgrywający Stali Mielec przyznał, że wiązało się to z wielkimi emocjami, ale i małym stresem, dlatego w kolejnych występach będzie co poprawić.
  Bartosz Kowalczyk (przy piłce) zaliczył debiut w reprezentacji Polski

  Bartosz Kowalczyk (przy piłce) zaliczył debiut w reprezentacji Polski ©Kuba Zegarliński

  - Na początku było trochę emocji – hymn odśpiewany przez trzy tysiące ludzi, mecz u siebie, pełna hala. Musiało upłynąć trochę czasu, żeby opanować nerwy. Ale atmosfera i doping były fantastyczne, dodawały sił. I to, że wygraliśmy – na pewno jest na plus – przyznaje zawodnik mieleckiego superligowca.

  Kowalczyk mógł być zadowolony nie tylko ze swojego występu, ale również z wyniku osiągnięto przez reprezentację Polski. Nasi kadrowicze wygrali turniej 4 Nations Cup, choć za faworytów trudno było ich uznać.

  W sercach kibiców jeszcze nie zasklepiły się rany po fatalnej porażce z Izraelem w eliminacjach do EURO 2020, a tu już trzeba było grać w Opolu z coraz silniejszą Japonią i nieobliczalną Rumunią. Udało się jednak ograć obie ekipy, ale nasi szczypiorniści nie byliby sobą, gdyby fanom nie zgotowali solidnej dawki emocji. W obu meczach bowiem potrzeba było do rozstrzygnięcia rzutów karnych.

  Zarówno z Japonią, jak i z Rumunią, grą naszej reprezentacji kierował młody rozgrywający z Mielca. Jak ocenia swoją postawę?

  - Na mojej pozycji nie ma miejsca na proste błędy, coś takiego się zdarzyć nie może, musi być więcej odpowiedzialności. Ale starałem się głównie kreować grę do bocznych rozgrywających, do koła czy na skrzydła. No i zdobyłem swoje pierwsze bramki w reprezentacji – takie rzeczy zostaną w pamięci – powiedział.

  Po turnieju, trener reprezentacji Polski Piotr Przybecki był umiarkowanie zadowolony z występu Kowalczyka. Jednocześnie zaznaczył jednak. - Musi się uczyć, reprezentacja to zupełnie inny poziom niż liga.

  Pracować jest nad czym, bo o ile w meczach z Japonią i Rumunią Kowalczyk całkiem dobrze radził sobie z rozdzielaniem piłek do boków i na skrzydła, to z jego skutecznością można mocno polemizować. Z Japonią zdobył dwie bramki, z Rumunią tylko jedną. – Nie możemy też oczekiwać zbyt wiele. Kowalczyk to jednak debiutant, który w turnieju zagrał bardzo dużo, a z kadrą odbył dwa treningi – podkreślił trener Przybecki.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Świeć Się! Trwa głosowanie finałowe.

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Zobacz, gdzie dobrze zjeść w Rzeszowie

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!

  Weź udział w loterii Nowin i wygraj mieszkanie!