Bartosz Zmarzlik najlepszy w Teterow. Powiększa przewagę w Grand Prix

Jarosław Miłkowski
Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Niemiec po raz pierwszy.
Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Niemiec po raz pierwszy. Jarosław Miłkowski
Zwycięstwem Bartosza Zmarzlika zakończyła się czwarta runda tegorocznego cyklu Grand Prix. W sobotę 10 czerwca w niemieckim Teterow na podium stanęli też Jason Doyle oraz Jack Holder. Oto nasza gorąca korespondencja ze wschodnich Niemiec.

Bartosz Zmarzlik po raz kolejny staje się dominatorem w cyklu wyłaniającym indywidualnego mistrza świata. Przed turniejem w niemieckim Teterow miał tylko trzy punkty przewagi nad Fredrikiem Lindgrenem. Po turnieju przewaga nad nowym wiceliderem – Jackiem Holderem wynosi 12 „oczek”.
Trzykrotny mistrz świata wprost dzielił i rządził na sprawiającym z każdym biegiem coraz większe problemy torem. Zmarzlik zaczął od dwóch „dwójek” – przegrał z Jasonem Doylem oraz J. Holderem. Później był już niepokonany i wygrał turniej zasadniczy. A że dzięki temu mógł wybrać na półfinał najlepsze pole A, nie miał też problemu z awansem do finału. W decydującym biegu wieczoru też nie dał żadnych szans rywalom.

Niespodzianką sobotniego turnieju był awans do finału Kima Nilssona. Szwed to outsider tegorocznego cyklu. W dotychczasowych trzech turniejach nie wygrał choćby biegu, nie awansował też choćby do półfinału. A dzięki turniejowi w Teterow… już na jedno oczko zbliżył się klasyfikacji generalnej do Macieja Janowskiego. Obaj są jednak w tej chwili najsłabszymi zawodnikami w tegorocznym GP, a Janowski jest jedynym, który w tym sezonie... nie awansował do półfinału.
„Magic” sobotnich zawodów nie może uznać za udane. Zwycięstwo w inauguracyjnym starcie dawało nadzieję na dobry wynik. Później jednak tak dobrze nie było.
Do półfinału nie awansował też Patryk Dudek. Szansę na to zachowywał do ostatniej serii turnieju zasadniczego. W niej jednak pokonał tylko Kaia Huckenbecka. A to otworzyło drzwi do awansu dla Nilssona.

Kolejna runda Grand Prix odbędzie się 24 czerwca w Gorzowie.

Wyniki GP Niemiec w Teterow:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 19 (2,2,3,3,3,3,3)
  2. Jason Doyle (Australia) - 18 (3,1,1,1,3,2,2)
  3. Jack Holder (Australia) – 14 (1,3,2,2,2,3,1)
  4. Kim Nilsson (Szwecja) – 9 (0,2,2,3,0,2,0)
  5. Leon Madsen (Dania) – 10 (3,1,0,3,2,1)
  6. Anders Thomsen (Dania) – 10 (2,3,1,0,3,1)
  7. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 10 (2,2,3,2,1,0)
  8. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 11 (3,0,2,3,3,w)
  9. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 7 (0,0,3,2,2)
  10. Martin Vaculik (Słowacja) – 7 (2,3,w,0,2)
  11. Patryk Dudek (Polska) – 7 (0,3,1,2,1)
  12. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 5 (1,0,3,1,0)
  13. Maciej Janowski (Polska) – 5 (3,1,0,0,1)
  14. Max Fricke (Australia) – 4 (0,2,0,1,1)
  15. Mikkel Michelsen (Dania) – 4 (1,1,2,0,0)
  16. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 3 (1,0,1,1,0)

Klasyfikacja generalna: 1. Zmarzlik – 70 pkt., 2. Holder – 58, 3. Doyle – 54, 4. Lindgren – 52, 5. Vaculik – 48, 6. Madsen – 42, 7. Lambert – 42, 8. Bewley – 41, 9. Woffinden – 32, 10. Fricke – 27, 11. Michelsen – 24, 12. Dudek – 23, 13. Thomsen – 23. 14. Janowski – 21, 15. Nilsson – 20.