Beata Szydło zrezygnowała z funkcji premiera. Zastąpi ją Mateusz Morawiecki?

luks
Krzysztof Łokaj
Udostępnij:
Premier Beata Szydło zrezygnowała w czwartek wieczorem ze stanowiska. Taką informację przekazała przed chwilą Beata Mazurek, rzecznik PiS. Rezygnacja została przyjęta.

Beata Mazurek, rzeczniczka klubu Prawa i Sprawiedliwość powiedziała, że Komitet polityczny PiS dokonał oceny dwóch lat rządów Zjednoczonej Prawicy.

- Pomimo tego, że spotykaliśmy się z wieloma przeszkodami w kraju i zagranicą, to ten okres był zakończony sukcesami. To ogromny sukces również pani premier Beaty Szydło - mówiła Mazurek.

Jej zdaniem umiejętnościom politycznym, pracowitości Beaty Szydło rząd zawdzięcza, że to wszystko udało się osiągnąć.

- Sytuacja międzynarodowa i krajowa powoduje, że przed nami nowe zadania. To wymaga korekty nie tylko ministrów, ale kierownictwa tego rządu i w związku z tym pani premier na ręce komitetu politycznego złożyła rezygnację z pełnionej swojej funkcji - powiedziała Mazurek. Rzeczniczka dodała, że rezygnacja została przyjęta.

- Komitet polityczny na stanowisko premiera wysunął kandydaturę wicepremiera Mateusza Morawieckiego - dodała.

Mazurek powiedziała, że wolą komitetu politycznego PiS jest, by Beata Szydło pełniła prestiżową funkcję w rządzie. Była premier ma być otwarta na propozycje. Stwierdziła, że nie rozmawiano w czwartek o zmianie ministrów. Decyzje w tej sprawie ma podejmować Mateusz Morawiecki, jeśli zostanie zaprzysiężony na premiera.

- Jak w sporcie, drużyna się nie zmienia. Jest sztafeta, pałeczkę przejmuje jeden od drugiego. Pozostajemy drużyną i będziemy chcieli to wyjaśnić naszemu elektoratowi - dodała Beata Mazurek.

Rzeczniczka PiS ujawniła, że w kwestii nowego premiera odbyło się tajne głosowanie komitetu politycznego PiS. Nie chciała jednak powiedzieć ile osób głosowało za Mateuszem Morawieckim.

Źródło: polskatimes.pl

Zobacz także: Prezydent wyraził oczekiwanie, że temat rekonstrukcji zostanie szybko zamknięty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 42

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
a Szydło się obija
Do pracy w kancelarii premiera najczęściej przyjeżdża we wtorek, a wyjeżdża w czwartek. Beata Szydło (55 l.) kieruje Komitetem Społecznym Rady Ministrów, który zbiera się tylko da razy w miesiącu i nie może pochwalić się żadnym sukcesem. Z byłą premier wszyscy muszą się jednak obchodzić niczym z jajkiem!
rozmówcy z kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego (50 l.) pytani przez dziennikarzy co właściwie robi Beata Szydło odpowiadają tak samo: „Realnie nic”. Jest wicepremierem ds. społecznych, ale, gdy w Sejmie protestowali niepełnosprawni – Szydło nie było. Strajk w PLL LOT – jej to nie interesuje. – Ona od rana powinna czekać na tych ludzi, rozmawiać w Centrum Dialogu! To jest jej obowiązek, a nie wożenie d... po regionie, z którego ma być wybrana do europarlamentu – wścieka się jeden z polityków PiS.
Partyjni koledzy nie kryją rozczarowania brakiem jej aktywności w rządzie, choćby pełnym błędów projektem tzw. matczynych emerytur. Współpracownicy wicepremier zapewniali, że projekt został przyjęty przez Komitet Społeczny RM, ale tak naprawdę... nic to nie oznacza. To ciało kompletnie bez znaczenia w rządowej hierarchii. Powstało na żądanie Szydło, gdy odchodziła z fotela premiera. Ale to nie wszystko. – Fochy takie z płaczem i z desperacją były! Tłumacząc się traumą po słynnym wypadku, załatwiła sobie, by jeździła z nią nie tylko pancerna limuzyna, ale też dodatkowe dwa auta z ochroną – mówi nasz rozmówca z kręgów rządowych. A kierowców w SOP (były BOR) jest tylko 15, choć powinno być 44. Więc jest kłopot.
P
PiS to Polska poza UE
-Państwo, które nie jest gotowe do dalszego podporządkowywania się orzeczeniom TSUE, wpisuje się w proces podobny do brexitowego, w proces wyjścia – powiedział prezes Trybunału Sprawiedliwości UE Koen Lenaerts.
w
więzienie nie dla PiSowców
Nagłe skrócenie odsiadki skazanego za wyłudzenia VAT na życzenie Jarosława Kaczyńskiego bo to jego kolega.
Nie 28 lutego 2019 r., ale już 10 października 2017 r. Zbigniew D. opuścił mury więzienia – 16 miesięcy przed końcem odsiadki. O warunkowe przedterminowe zwolnienie wnioskował dyrektor więzienia, a sąd penitencjarny się zgodził.
W lutym opisywano, jak Służba Więzienna z Łodzi chciała się przypodobać prezesowi PiS, który interweniował w sprawie skazanego za wyłudzenia VAT Zbigniewa D.
Przez dwa miesiące odsiadki skazany napisał kilkanaście skarg – twierdził, że ma „znajomości w świecie polityki", szefa PiS nazwał „wielkim Polakiem", a siebie zwolennikiem tej partii. W przeszłości D. był w PZPR.
m
ma Polaków za głupków
Ujawniono kolejny fragment nagrań z Mateuszem Morawieckim. Kelnerzy z "Sowy i Przyjaciół" nagrali go, gdy Morawiecki był prezesem banku BZ WBK. Ta rozmowa nie dotyczy polityki, lecz reklamy banku. Zadziwiające są słowa obecnego premiera, które mogą świadczyć o dużej pogardzie dla Polaków.
Dziś mało już kto pamięta szaloną popularność dowcipów o Chucku Norrisie, z jakich wszyscy śmieliśmy się kilka lat temu. Modę na dowcipy o Norrisie postanowili wtedy wykorzystać marketingowcy wynajęci przez bank BZ WBK. I właśnie o te reklamy pytają biesiadnicy towarzyszący Morawieckiemu - ówczesnemu szefowi tego banku - w restauracji "Sowa i Przyjaciele".
Na nagraniu Bogusława Matuszewska, zastępczyni prezesa PGE mówi Morawieckiemu, że najbardziej podoba się jej fragment reklamy, w którym kasjerka zwraca się do Norrisa per "panie Chucku".
- Chuck Norris działa? - pyta Morawieckiego Matuszewska.
- Działa, rewelacyjnie - odpowiada Morawiecki.
I obecny premier dodaje coś, co szokuje część Polaków: - Ale ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!
c
cd Pisma IAS
W dniu 09.10.2018 o 20:35, uszczelnianie podatków napisał:

Kiedy i w jakiej sali odbywała się impreza? Czy była filmowana? Kto grał w zespole muzycznym? Ile trzeba było zapłacić? Czy były potwierdzeniaPisma z takimi pytaniami rozesłał jeden z łódzkich urzędów skarbowych do ubiegłorocznych nowożeńców. Skan jednego z nich opublikował "Ekspress Ilustrowany", który pierwszy doniósł o sprawiPismo zaczyna się groźnie - od zacytowania przepisów kodeksu postępowania karnego i kodeksu karnego skarbowego.Wcześniej podobne pisma wysyłały również m.in. izby administracji skarbowej (IAS) w Kielcach i w Krakowie. Informowaliśmy o tym w artykule "Fiskus przepytuje nowożeńców i sprawdza firmy weselne" ("Dziennik Gazeta Prawna" nr 35/2018).

- Ile wzial ksiadz za to ze udzieli slubu
- Czy panna mloda byla dziewica ?
- Jak przebiegala "noc poslubna" i kto byl ten co rozprawiczyl panne mloda ?

itd itp

u
uszczelnianie podatków
Kiedy i w jakiej sali odbywała się impreza? Czy była filmowana? Kto grał w zespole muzycznym? Ile trzeba było zapłacić? Czy były potwierdzenia
Pisma z takimi pytaniami rozesłał jeden z łódzkich urzędów skarbowych do ubiegłorocznych nowożeńców. Skan jednego z nich opublikował "Ekspress Ilustrowany", który pierwszy doniósł o sprawi
Pismo zaczyna się groźnie - od zacytowania przepisów kodeksu postępowania karnego i kodeksu karnego skarbowego.
Wcześniej podobne pisma wysyłały również m.in. izby administracji skarbowej (IAS) w Kielcach i w Krakowie. Informowaliśmy o tym w artykule "Fiskus przepytuje nowożeńców i sprawdza firmy weselne" ("Dziennik Gazeta Prawna" nr 35/2018).
M
MATOŁusz antyunijny
Bo to jest MATOŁusz Morawiecki który zochydza Podkarpackiemu suwerenowi Unie Europejską jak to wczoraj robił w Jasionce i Dębicy
u
unikał płacenia podatków
Po prostu mamy premiera bankstera który szastał pieniędzmi klientów zarządzanego przez niego banku oraz kombinował jak tu oszukać Polskę i nie płacić podatków.
j
jak okradać Skarb Państwa
W dniu 07.10.2018 o 11:22, uciekał przed podatkami? napisał:

Kelnerzy, którzy nagrywali polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach „Sowa i przyjaciele” oraz „Amber Room” podczas przesłuchań w prokuraturze ujawnili treść rozmowy Mateusza Morawieckiego z nieznanym mężczyzną. Z zeznań wynika, że ówczesny prezes BZ WBK miał rozmawiać o kupowaniu nieruchomości albo zaciąganiu kredytów na tzw. słupy.

Do księdza Jegierskiego kilka lat temu przyszedł Marek Pawlak, asystent obecnego posła Kornela Morawieckiego, i zaproponował wsparcie ze strony Wielkopolskiego Banku Kredytowego, którym wówczas zarządzał obecny premier Mateusz Morawiecki. Warunkiem tej pomocy była wpłata 96 tys. złotych na rzecz Kornela Morawieckiego i jego organizacji Solidarność Walcząca. 5 stycznia 2013 roku Kornel Morawiecki odebrał te pieniądze, a na żądanie księdza pokwitował je jako pożyczkę
j
jak nie płacić podatków
W dniu 07.10.2018 o 11:22, uciekał przed podatkami? napisał:

Kelnerzy, którzy nagrywali polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach „Sowa i przyjaciele” oraz „Amber Room” podczas przesłuchań w prokuraturze ujawnili treść rozmowy Mateusza Morawieckiego z nieznanym mężczyzną. Z zeznań wynika, że ówczesny prezes BZ WBK miał rozmawiać o kupowaniu nieruchomości albo zaciąganiu kredytów na tzw. słupy.

powróciła sprawa ks. Tomasza Jegierskiego, który twierdzi, że Kornel Morawiecki nie oddał mu pożyczonych 96 tys. złotych.
Podczas konferencji w Sejmie ks. Tomasz Jegierski wysunął oskarżenia pod adresem Kornela Morawieckiego. Duchowny przedstawił dokument mający potwierdzać, że 5 stycznia 2013 roku Kornel Morawiecki przyjął 96 tysięcy złotych. Ks. Jegierski twierdzi, że pożyczył politykowi te pieniądze. Miała je pożyczyć Fundacja „SOS dla życia” kierowana przez ks. Jegierskiego, pożyczającym zaś było Stowarzyszenie Solidarności Walczącej, na którego czele stoi Kornel Morawiecki. Środki finansowe miały pochodzić z dotacji otrzymanej przez fundację z banku, którego prezesem był wówczas Mateusz Morawiecki.
– Zasugerowano mi, żebym przekazał takie środki w gotówce – stwierdził duchowny. Ksiądz przekonywał, że nie otrzymał zwrotu pieniędzy i twierdził, że był zastraszany, aby zaprzestał żądania zwrotu pożyczki. Ks. Jegierski opisał wizytę funkcjonariuszy ABW, do której miało dojść w domu jego 94-letniej babci
u
uciekał przed podatkami?
Kelnerzy, którzy nagrywali polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach „Sowa i przyjaciele” oraz „Amber Room” podczas przesłuchań w prokuraturze ujawnili treść rozmowy Mateusza Morawieckiego z nieznanym mężczyzną. Z zeznań wynika, że ówczesny prezes BZ WBK miał rozmawiać o kupowaniu nieruchomości albo zaciąganiu kredytów na tzw. słupy.
r
robol bez doplat z Uni
W dniu 02.10.2018 o 23:40, nagrania z Sowy koniec PiS napisał:

Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo kuurwa i edukacja za darmo - powiedział Mateuszek Morawieckiego jedząc ośmiorniczki w Sowie i przyjaciel

UNY bedom sie teroz GODNIE byczyć i nic nie robić, a forsa bedzie im sama leciała z PiS-u.

Jem sie należy jak murzynom w Ameryce, bo uny cienżko pracowały za komuny jak czarne niewolniki w Ameryce i teroz przez 6 (SZESC) pokoleń bedo brały jeno kase bo sie im noleży !

Uny dostały hektary z przydziału po reformie PKWN w 1944 i musiały ZA KARE na tych hektarach harować, a teroz tyż majom dopłaty do tych hektarów z UNI które muszom przepijać pod GS-ami.

Wielgo krzywda sie im działa, to teroz muszom brać GODZIWE zapomogi co sie unym należo !

n
nagrania z Sowy koniec PiS
Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo kuurwa i edukacja za darmo - powiedział Mateuszek Morawieckiego jedząc ośmiorniczki w Sowie i przyjaciel
M
Morawiecki to nowy Gierek
Poważny problem szefa rządu. Obaj kelnerzy ze słynnej afery taśmowej obciążają w swych zeznaniach... Mateusza Morawieckiego, ówczesnego prezesa banku. O sensacyjnych ustaleniach pisze Onet.pl. Na jednej z taśm Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy
Jeden z nich - Łukasz N. - mówił w śledztwie: "Tak, tak mi się wydaje, bo jakość tego nagrania była słaba, ja je odsłuchiwałem to było nagranie Morawieckiego z jakimś mężczyzną. Ja nie znam tego mężczyzny, w tej rozmowie brały udział tylko tych dwóch mężczyzn. Morawiecki jest z banku BZW BK. Z tego co pamiętam to rozmawiali o jakiś budynkach, tamten drugi człowiek którego nie znam powiedział że jakaś osoba się obawia i chce się wycofać z tego interesu. Rozmawiali o zakupie budynków pod inwestycje i mieli tam wynajmować pod jakieś biznesy ale dokładnie nie pamiętam. Rozmawiali że dokumenty mają być sporządzone na jakąś osobę. Rozmawiali, że będą mieli te, że oni będą mieli te lokale zakupione na inne osoby, że na inne osoby będą wystawione dokumenty".
j
jak PiS zabija ludzi
Żeby ratować życie dzieci cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni, całe rodziny muszą emigrować. Jest tylko jeden lek, który skutecznie poprawia jakość życia w tej straszliwej chorobie – to Nusinersen (Spinraza). I za GRANICĄ, w każdym innym kraju UE, jest on refundowany. A w POLSCE za rządów PiSu nie jest refundowany, i ludzie umierają, bo PiS mówi że nie ma pieniędzy.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie