Bez euforii

MARIAN STRUŚ, mawa
Sanoccy hokeiści dwukrotnie pokonali bytomian, choć przed pierwszym gwizdkiem, gdy okazało się, że goście będą grać zaledwie dwoma piątkami, wszyscy liczyli na bardziej zdecydowane zwycięstwa. Myślami wszyscy są już jednak przy rozgrywkach serii play-off, a w zasadzie przy rywalizacji na linii: Sanok - Kraków.

KH SANOK - POLONIA BYTOM 3-2 (2-0, 0-1, 1-0) i 8-2 (4-0, 0-1, 4-1)

Bramki - sobota: Piecuch (5), Niemiec (6), Barnuś (43) - Sierocki (40), Kuźniecow (50); niedziela: Niemiec 3 (7, 9, 44), Kostecki 2 (51, 60), Radwański (18), T. Demkowicz (19), M. Mermer (53) - Hałas (30), Wojnarowski (55).
KH: Lisowski - Stolarik, Rąpała; Niemiec, Radwański, M. Mermer - Ciepły, Cholewa; T. Demkowicz, Kostecki, Galant - D. Demkowicz, Burnat; Dżoń, Piecuch, Barnuś (w niedzielę P. Karnas) oraz Miśków.
POLONIA: Szydłowski - Żurek, Banaszczak; Puzio, Secemski, Kuźniecow - Sierocki, Sobera; Wojnarowski, Hałas, Kukulski oraz Orłoś, Pluskota.
Sędziowali - sobota: Jacek Rokicki (Nowy Targ) oraz Jan Ryniak i Krzysztof Czech (Sanok); niedziela: Przemysław Kępa oraz Adam Witek i Tomasz Słowakiewicz (Nowy Targ). Kary - sobota: 16 i 10 minut; niedziela: 10 i 10 minut. Widzów 600 i 800.
SOBOTA. Nie był to tak dobry mecz, na jaki oczekiwali kibice. Wprawdzie gospodarze dyktowali warunki gry i kontrolowali sytuację na tafli, jednak nie osiągnęli zdecydowanej przewagi. A już w 40. i 50. minucie, gdy goście zdobyli kontaktową bramkę, a w końcówce ściągnęli bramkarza, dążąc do wyrównania i dogrywki, wśród kibiców lekko zawrzało. Nie taki scenariusz przygotowali na ten mecz. Jeśli już cieszyli się, to jedynie z dobrego występu Tomasza Lisowskiego (choć przy drugiej bramce nie był bez winy) i wyraźnej poprawy gry III ataku: Dźoń, Piecuch, Barnuś, który udokumentował to strzeleniem dwóch goli. Druga jego bramka była rzadkiej urody. Dla odmiany, nieco gorzej zagrał II atak: T. Demkowicz, Kostecki, Galant, w którym sercem do walki mógł jedynie imponować ten ostatni.
NIEDZIELA. Gospodarze zaczęli dobrze, a pierwszy atak siał popłoch pod bramką Szydłowskiego. Najlepszym egzekutorem okazał się Niemiec, dobrze dogrywali: Radwański i Mermer. Gdy nastrój na trybunach stawał się coraz lepszy, nadeszła II tercja, o której chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. W poczynaniach sanockich hokeistów zapanował chaos i nic poza tym. Wykorzystali to bytomianie, wygrywając tercję, po bramce uzyskanej w przewadze, ale zdobytej nie bez pomocy Lisowskiego. Reprymenda w szatni pomogła, gdyż w III odsłonie sanoczanie całkowicie przejęli inicjatywę i zaczęły się sypać gole. Serię zapoczątkował Marcin Niemiec, po którym inicjatywę przejęli: Mermer i Kostecki. W konfrontacji między poszczególnymi formacjami zdecydowanie najlepszym był I atak (zdobył 5 bramek), za nim uplasował się II atak (3 bramki), a najsłabiej zagrała III formacja.
Pozostałe wyniki: - TKH Domopol II Toruń - Dwory Unia II Oświęcim 5-4 D (2-2, 2-0, 0-2 - 1-0) i 1-13 (0-7, 0-3, 1-3) - Cracovia ComArch - MMKS Podhale II Nowy Targ 16-4 (9-1, 1-1, 6-2), drugi mecz zakończył się po zamknięciu numeru - mecze Zagłębie Sosnowiec - Stoczniowiec II Gdańsk odwołano - awansem (w listopadzie) rozegrano spotkania: SMS PZHL I Sosnowiec - SMS PZHL II Sosnowiec 8-6 (2-0, 5-3, 1-3) i 1-0 (0-0, 1-0, 0-0) - mecz zaległy z 7 grudnia: SMS I - Stoczniowiec został odwołany.
W ub. tygodniu: Cracovia - Unia II 5-2 (2-1, 0-0, 3-1) i 11-1 (4-1, 4-0, 3-0).

10. Stoczniowiec II 33 23 97-175

W I rundzie play-off (do 3 zwycięstw) zagrają - 27 lutego, 5 marca i ew. 9 marca: KH Sanok - Zagłębie, Cracovia - Polonia; 29 lutego i ew. 7 marca: Zagłębie - KH Sanok, Polonia - Cracovia.
W II rundzie - o 1. miejsce (do 3 wygranych): 12 marca, 14 marca, 19 marca, ew. 21 marca, ew. 23 marca; o 3. miejsce (do 2 wygranych): 12 marca, 14 marca i ew. 19 marca. Pierwsze, trzecie i piąte spotkania na lodowiskach drużyn z wyższych miejsc w tabeli po sezonie zasadniczym.