Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bez kompleksów do Unii

EWA GORCZYCA
Łódź wikingów z kloców lego była symbolem krajów skandynawskich
Łódź wikingów z kloców lego była symbolem krajów skandynawskich AUTORKA
KROSNO. W holu na stoisku włoskim objadano się spaghetti a na austriackim - przy dźwiękach walcach Straussa - degustowano sernik wiedeński. Wybuchy śmiechu dochodziły z sali gimnastycznej, gdzie prezentowano kabaretowe przedstawienia.

Poważnie było w stołówce: tu trwała debata "Młody Polak w UE". Uczniowie Gimnazjum nr 3 urządzili święto szkoły a w jego ramach "Dzień Europejski". Gimnazjum uczestniczy w programie "Moja szkoła w UE". Uczniowie zapoznawali się z historią, kulturą, językiem, sztuką, muzyką krajów należących do Unii.
- Zbierali samodzielnie informacje z encyklopedii, podręczników, przewodników, filmów, internetu - mówi Anna Pudło, nauczyciel geografii, koordynator "Dnia Europejskiego"
Każde ze siedmiu stoisk, prezentowanych przez gimnazjalistów, przedstawiało charakterystyczne symbole danego kraju. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, by przyciągnąć kolegów. Przy stoisku hiszpańskim przy wtórze muzyki gitarowej częstowano pomarańczami, na stoisku Wielkiej Brytanii i Irlandii urocze Szkotki przy muzyce Beatlesów zachęcały do picia angielskiej herbatki, na stoisku duńskim można było się bawić się składając łódź wikingów z klocków lego. Pod flagą Holandii ochłodzić przy wiatrakach.
Zorganizowana została debata "Młody Polak w UE". - Młodzież, podzieliła się na zwolenników i przeciwników Unii. Dyskutowano m.in. o umiejętnościach ważnych dla młodych Europejczyków, uczniowie wyrażali swoje nadzieje i obawy. W konkluzji debaty większość opowiedziała się "za" Unią - mówi Anna Pudło.
Dzień Europejski był jednym z elementów Święta Szkoły połączonego z festiwalem Nauki. - Młodzież i goście mogli ocenić pracę szkoły na różnych płaszczyznach - mówi wicedyrektor Dorota Dynowska, pomysłodawczyni imprezy.
Swoje osiągnięcia zaprezentowali uczniowie przygotowani przez nauczycieli na zajęciach pozalekcyjnych. Można było się sprawdzić się w konkursach historycznym, ortograficznym, wiedzy ogólnej. Pasjonaci fizyki prezentowali ciekawe doświadczenia a młodzi literaci promowali swój tomik poetycki. Był program rozrywkowy, rozgrywki sportowe, lekcja wychowawcza "Sąd nad alkoholem" a także kiermasz książek. - Festiwal cieszył się wielką popularnością i mamy nadzieję, że stanie się tradycją szkoły - dodaje Dorota Dynowska, wicedyrektor gimnazjum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24