Bez zwycięstw

ROBERT PYTKA, roy
Podobnie jak w miniony wieekned tak i w środę obydwa nasze zespoły I-ligowe poniosły porażki. Stal Stalowa Wola uległa w Zgorzelcu jednemu z faworytów tych rogrywek zespołowi Turowa, a Siarka Tarnobrzeg, grając bez konbtuzjowanego Macieja Szeiba, nie sprostała Vkingowi Gdynia.

SIARKA TARNOBRZEG - VIKING GDYNIA 67:72 (20:6, 20:20, 13:20, 14:26)

Mimo braku Macieja Szeiba (rozcięta noga) siarkowcy przez długi czas prowadzili z dotychczasowym wiceliderem. Przewagę zbudowali sobie w I kwarcie, bardzo dobrze spisując się w obronie i trafiając niemal wszystkie rzuty. W II odsłonie goście zbliżyli się na osiem punktów (30:22), ale trzy "trójki" w końcówce przywróciły Siarce 14-punktowy zapas. Wystarczył on do 33. minuty, gdy na 55:55 wyrównał świetnie dysponowany Roman Olszewski. Viking zdobył osiem kolejnych "oczek"; dystans próbował nadrabiać Bartosz Krupa (59:63), który jednak na 76 sekund przed końcem spadł za pięć przewinień. Po "trójce" Waldemara Polka (65:66!) szansę na przeważenie szali miał Arkadiusz Papka, ale nie trafił spod kosza. Goście trafili kilka wolnych i już nie wypuścili wygranej z rąk.

TURÓW ZGORZELEC - STAL STALOWA WOLA 82:76 (22:13, 18:24, 26:18, 16:21)

Gospodarze mocno dopingowani przez swych sympatyków rozpoczęli efektownie i już po 5 minutach prowadzili 18:4. Bardzo dobra gra Stokłosy, który umiejętnie kierował poczynaniami kolegów. Celne rzuty Zabłockiego i Skowrońskiego zrobiły swoje.
Jednak goście nie załamali się takim obrotem sprawy. Wprawdzie pierwszą kwartą przegrali różnicą 9 pkt., ale w drugiej zaczęli odrabiać straty i powoli dochodzić rywala. Dobra, agresywna gra w obronie i lepsza skuteczność stalowców w ataku sprawiły, że miejscowi z minuty na minutę tracili dystans. Na półtorej minuty przed zakończeniem meczu goście doprowadzili do remisu (66:66). Niestety ostatnie fragmenty meczu znów należały do miejscowych. Dwukrotnie zebrali piłkę ze swojej tablicy po niecelnych rzutach przyjezdnych, przeprowadzili składne akcje i w efekcie zapisali na swoim koncie wygraną różnicą 6 pkt.
Mimo porażki trener Stali Bogusław Wołoszyn był zadowolony z postawy swego zespołu. Szkoda, że na początku pozwoliliśmy gospodarzom na osiągnięcie przewagi. Później goniliśmy ich, ale nie udało się dopiąć swego.

Polpak Świecie - Zastal Zielona Góra75:72 (20:19, 17:15, 17:22, 21:16) Gierszewski 17, Głowala 17 - Witos 17, Gołąb 15.

1. Alba 6 11 511:446
2. Viking 6 11 483:461
3. Polpharma 5 9 429:342
4. Turów 5 9 410:371
5. Zastal 6 9 510:480
6. Basket 6 9 506:485
7. Kotwica 5 9 450:433
8. Stal 6 9 502:503