MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpieczne ferie z ITD. Lekcja online z udziałem Pierwszej Damy

Paweł Piątek / GITD
Część dzieci wypoczywa w zimowych kurortach, część spędza wolny czas na półkoloniach. I właśnie dzieci spędzające ferie na półkolonii w Mrokowie odwiedziła Szkoła Krokodylka Tirka. W spotkaniu edukacyjnym bezpieczeństwa ruchu drogowego online uczestniczyli Małżonka Prezydenta RP oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego.
Część dzieci wypoczywa w zimowych kurortach, część spędza wolny czas na półkoloniach. I właśnie dzieci spędzające ferie na półkolonii w Mrokowie odwiedziła Szkoła Krokodylka Tirka. W spotkaniu edukacyjnym bezpieczeństwa ruchu drogowego online uczestniczyli Małżonka Prezydenta RP oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego. GITD
Część dzieci wypoczywa w zimowych kurortach, część spędza wolny czas na półkoloniach. I właśnie dzieci spędzające ferie na półkolonii w Mrokowie odwiedziła Szkoła Krokodylka Tirka. W spotkaniu edukacyjnym bezpieczeństwa ruchu drogowego online uczestniczyli Małżonka Prezydenta RP oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mrokowie korzystają z oferty „Zimy w mieście”. Dziś mieli możliwość uczestniczyć w lekcji o bezpieczeństwie ruchu drogowego zorganizowanej przez GITD. O najważniejszych zasadach najmłodsi rozmawiali z Pierwszą Damą oraz Głównym Inspektorem Transportu Drogowego. 

Na początek ferii - lekcja bezpieczeństwa

Cieszę się, że zaczynacie ferie właśnie lekcją bezpieczeństwa. Nie ulega wątpliwości, że większość zasad już znacie, ale wiecie również, że ćwiczenie czyni mistrza. Dlatego powtórzymy sobie dziś zasady bezpieczeństwa, tak abyście wy i inni uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie poruszać się po ulicach – podkreśliła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 

Cieszę się, że spotykamy się na kolejnej lekcji z udziałem Pani Prezydentowej. Dziękuję za zaangażowanie w kwestie tak ważne dla nas wszystkich. Są co prawda ferie, ale od bezpieczeństwa na drogach nie ma odpoczynku. Musimy przestrzegać przepisów i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Musimy też pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie zimowego wypoczynku – mówił Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Lekcja online z udziałem Pierwszej Damy

W trakcie wirtualnego spotkania mówiono o zasadach poruszania się pieszych, bezpieczeństwie w podróży, znajomości znaków drogowych, konieczności noszenia elementów odblaskowych i bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw. Najmłodsi bez problemów odpowiadali na pytania prowadzących zajęcia, czy też pytania które znalazły się w quizach i krzyżówkach.

Pierwsza Dama zwróciła również uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych w trakcie zorganizowanych wyjazdów na wycieczki. Zachęcała, aby przed wyjazdem poprosić o kontrolę stanu technicznego autokaru i uprawnień kierowcy przez Inspekcję Transportu Drogowego. 

Życzę wam, żebyście zawsze bezpiecznie podróżowali, byście zawsze bezpiecznie docierali do celu i życzę wam udanych ferii –  mówiła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. 

Małżonka Prezydenta RP od lat wspiera inicjatywy edukacyjne Inspekcji Transportu Drogowego, uczestnicząc m.in. w zajęciach edukacyjnych z zakresu brd. Lekcje w formie online są prowadzone przez GITD od grudnia 2020 r. Wzięło w nich już udział ponad 21 tys. uczniów.

Do udziału w projekcie, który skierowany jest do uczniów najmłodszych klas podstawowych, może zgłosić się każda szkoła, w tym placówki prowadzące półkolonie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bezpieczne ferie z ITD. Lekcja online z udziałem Pierwszej Damy - Portal i.pl

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24