NOWINY24
  POLECAMY

  Ciekawostki ze świata sportu, sprawdź!

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Ciekawostki ze świata sportu, sprawdź!

  • Kandydatki do tytułu miss Australian Open
  • Piłkarz rozbił Lamborghini
  • Najwyżej wyceniani polscy piłkarze [TOP 20]

  Bezpłatny transport

  Bezpłatny transport

  wab

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  PODKARPACKIE. Część niepełnosprawnych osób lub nie mogących się samodzielnie poruszać, będzie mogła wziąć udział w unijnym referendum, dzięki zorganizowanemu transportowi.
  W Przemyślu, przed Urzędem Miasta, w sobotę i niedzielę, od godz. 6 do 20, będzie czekać na nich specjalny bus Miejskiego Zakładu Komunikacji, przystosowany do przewozu niepełnosprawnych. Wystarczy zadzwonić pod numery: 67-85 -734 lub 67- 86 -820 i poprosić o podwiezienie do lokalu wyborczego.
  - W tym czasie pracownicy naszego urzędu będą pełnić dyżury i czekać na telefony od potrzebujących - poinformował Witold Wołczyk z biura prezydenta miasta. - W razie konieczności można będzie skorzystać także z dwóch samochodów osobowych, które w tych dniach będą przeznaczone do obsługi komisji wyborczych. Wyborcy zostaną zawiezieni również do domu.
  W Rzeszowie 20 taksówkarzy z korporacji "Taxi 919"bezpłatnie pomogą niepełnosprawnym, a także schorowanym, w dotarciu do lokali wyborczych. W Jarosławiu dla osób nie mogących się samodzielnie poruszać przygotowano dwa lokale wyborcze, przystosowane dla niepełnosprawnych. Są w nich specjalne podjazdy, obniżone urny wyborcze. Lokale mieszczą się w SP nr 6 oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym przy ul. Jana Pawła II.
  - Nie planujemy specjalnego transportu, ale jeśli zajdzie potrzeba, niepełnosprawni zostaną dowiezieni przez samochody osobowe przeznaczone dla obsługi komisji wyborczych - powiedziano nam w UM w Jarosławiu. - Trzeba wykręcić numer: 621-50-40.
  W Przeworsku lokal wyborczy przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach będzie się mieścić w Zespole Szkół Ogólnokształcących, w którym są klasy integracyjne.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo