Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczcili Dzień Niepodległości na sportowo [ZDJĘCIA,WIDEO]

Redakcja
481 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie XXI Biegu Niepodległości w Krośnie. A 96 miłośników chodu z kijkami rywalizowało w IV Krośnieńskich Zawodach Nordic Walking.

Biegacze mieli do pokonania dystans siedmiu kilometrów. Trasa wiodła ulicami Krosna z Rynku na metę usytuowaną na parkingu hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki.

Tuż przed rozpoczęciem biegacze i kibice odśpiewali hymn państwowy. Najszybciej (20 min. 59 sek.) trasę pokonał Sergii Okseniuk. Tuż za nim na metę przybiegł Dmutro Dudovodiukli (21 min 1 sek.). Trzeci dobiegł Ignacy Domiszewski (MKS Halicz), jego czas to 21 min i 49 sek.

Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego (24 min. 17 sek.), drugie miejsce zajęła Mariya Hudak, a trzecie Oksana Okseniuk.

Pięć minut po biegaczach na trasę wyruszyli uczestnicy IV Krośnieńskich Zawodów Nordic Walking. Mieli do pokonania pięciokilometrową trasę ulicami miasta.

Najszybszy był Marcin Michalec z Krosna (27 min. i 55 sek.), drugie miejsce zajął Robert Winnicki z Ustrzyk Dolnych (29 min. 8 sek.) a trzecie Józef Sołtoś z Presowa (29 min. 48 sek.).

Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Kubiszyn z Lubaczowa (32 min. 52 sek.). Druga na mecie zameldowała się Małgorzata Oleksyk z Ustrzyk Dolnych (32 min. 57 sek.) trzecia - Bożena Kończewska z Ustrzyk Dolnych (33 min. 46 sek.).