Biegaczki Resovii będą trenować do świąt w Spale. Pierwszy obóz syna Matyldy Kowal

Tomasz Ryzner
Tomasz Ryzner
Matylda Kowal w Spale łączy obowiązki sportowe z rodzinnymi
Matylda Kowal w Spale łączy obowiązki sportowe z rodzinnymi Archiwum zawodniczki
Matylda Kowal i Anna Sabat, biegaczki Resovii, od niedzieli budują formę na obozie w Spale. Dla Matyldy to pierwszy sportowy obóz po urodzeniu dziecka.

W Spale przebywa także Piotr Kowal, trener w Resovii, a także jeden ze szkoleniowców lekkoatletycznej reprezentacji, do której Matylda i Anna także należą.

- Jest też z nami Wiktor. Syn ma prawie pięć miesięcy i zalicza swój pierwszy w życiu obóz sportowy - uśmiecha się mąż naszej podwójnej olimpijki w biegu na 3 km z przeszkodami.

W otoczonej lasami Spale przebywa w sumie kilkudziesięciu lekkoatletów, w tym takie gwiazdy jak Piotr Lisek, Michał Haratyk czy Ewa Swoboda. - Temperatura jest niska, ale nie ma śniegu, więc warunki do pracy są bardzo dobre - kontynuuje Kowal.

- Pogorszenie pogody też nie będzie problemem, bo to najlepszy lekkoatletyczny ośrodek w Polsce, więc posiada odpowiednią halę.

Nasze zawodniczki rozpoczynają dzień śniadaniem o godzinie 8.30, a następnie zaliczają dwugodzinny trening.

- Po obiedzie mamy kolejny trening, tym razem półtoragodzinny. Potem kolacja i wolny czas. Dwa razy w tygodniu jest odnowa biologiczna - opisuje Kowal.

Obóz w Spale potrwa do 22 grudnia. Po Nowym Roku rozpocznie się dla lekkoatletów sezon halowy, ale Matylda dopiero odbudowuje formę, a Anna ma za sobą intensywny rok i w tym okresie nie planuje startów w zawodach.

- Decyzja wynika z tego, że w tym roku późno odbyły się mistrzostwa świata - wyjaśnia Kowal. - W następnym roku są Igrzyska Olimpijskie, więc chcemy, aby z najlepszą formą wstrzelić się na lato.

Trener resoviaczek liczy też, że w przyszłym roku Rzeszów przestanie być miastem bez lekkoatletycznej hali.

- Byłem w miejscu, gdzie powstaje hala uniwersytetu. Budowa posuwa się do przodu, obiekt jest już zadaszony, więc możliwe, że w 2020 roku hala zostanie otwarta - dodał Kowal.

Zobacz też - Janusz Niedźwiedź, trener Stali Rzeszów: Początek sezonu rozpalił wszystkich. Teraz jest niedosyt... [STADION]

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie