Biegi narciarskie. Izabela Marcisz z SS Prządki Ski Korczyna wicemistrzynią świata juniorek w sprincie stylem dowolnym

Łukasz Solski
Izabela Marcisz.
Izabela Marcisz. SS Prządki Ski Korczyna
Izabela Marcisz (SS Prządki Ski Korczyna) zdobyła tytuł wicemistrzyni świata juniorek podczas zawodów w niemieckim Oberwiesenthal.

W finale sprintu zwyciężyła Szwedka Louise Lindstroem z czasem 2:33.41 i pokonała o 0,47 sekundy Izabelę Marcisz. Polka do ostatnich metrów nie dała wyprzedzić się Szwajcarce Siri Wigger. Dopiero 5. miejsce zajęła dotychczas bezkonkurencyjna Helene Marie Fossesholm, która upadła w trakcie biegu.

To, jak dotąd największy, życiowy sukces biegaczki z Korczyny.