Biegi narciarskie. Izabela Marcisz, zawodniczka SS Prządki Ski Korczyna wywalczyła pierwsze punkty w tegorocznej edycji Pucharu Świata

Izabela Marcisz rozpoczęła rywalizację w Pucharze Świata
Izabela Marcisz rozpoczęła rywalizację w Pucharze Świata Pawel Relikowski / Polska Press
W weekend rywalizację w Pucharze Świata zainaugurowali biegacze narciarscy. W Ruce o pierwsze punkty walczyła m. in. zawodniczka SS Prządki Ski Korczyna Izabela Marcisz.

W sobotnim biegu na 10 km stylem klasycznym Izabela Marcisz nie zdołała wskoczyć do pierwszej "30" (zajęła 39. miejsce), więc nie zdobyła żadnych punktów do klasyfikacji Pucharu Świata.

Lepiej było w niedzielę choć przez jakiś czas wydawało się, że zawodniczki mogą w ogóle nie rozpocząć rywalizacji z powodu bardzo dużego mrozu. Ostatecznie po kilku godzinach bieg pościgowy na 10km stylem dowolnym ruszył i tym razem zawodniczka SS Prządki Ski Korczyna poprawiła się w stosunku do sobotniego startu. Izabela Marcisz została sklasyfikowana na 29. miejscu (z ponad 4-minutową stratą do zwyciężczyni Norweżki Therese Johaug).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani