Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk znów piąta

Przemysław Markocki
Justyna Kowalczyk w biegu na 15 km w szwajcarskim Davos była piąta.
Justyna Kowalczyk w biegu na 15 km w szwajcarskim Davos była piąta. FIS
Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na dystansie 15 km techniką dowolną w szwajcarskim Davos. W sprincie Polka odpadła w półfinale.

Pałka 11. w Hochfilzen

BIATHLON Krystyna Pałka zajęła 11. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. W zawodach wystartował również inne Polki: Agnieszka Cyl (19. miejsce), Weronika Nowakowska-Ziemniak (38), Monika Hojnisz (49) i Magdalena Gwizdoń (65). Zwyciężyła Niemka Magdalena Neuner.

Bieg na 15 km techniką dowolną w Davos zdominowały Norweżki - zwyciężyła aktualna liderka Pucharu Świata Marit Bjoergen przed Vibeke Skofterud, Therese Johaug i Marthe Kristoffersen. Justyna Kowalczyk, która nie startowała przed tygodniem w Duesseldorfie, uplasowała się na piątej pozycji.

W tegorocznych zawodach PŚ Polka piąta była już po raz trzeci. W biegu na 15 km startowały też Paulina Maciuszek (58. miejsce) i Sylwia Jaśkowiec (66).

W rozgrywanym dzień później sprincie zwyciężyła Amerykanka Kikkan Randall przed Rosjaną Natalią Matwiejewą i Norweżką Maiken Caspersen Falla. Kowalczyk, podobnie jak Bjoergen, odpadła w półfinale.
Liderką w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostaje Bjoeren (582 punkty), która wyprzedza Skofterud (411) i Randall (393). Kowalczyk zajmuje 6. pozycję (278 punktów).

Kolejne zawody PŚ odbędą się w miejscowości Rogla na Słowenii (17-18 grudnia).