Biegi narciarskie. Zawodniczka Prządki Ski Korczyna Izabela Marcisz zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Świata U-23 w Vuokatti

Izabela Marcisz wywalczyła pierwszy medal w kategorii U-23
Izabela Marcisz wywalczyła pierwszy medal w kategorii U-23 Pawel Relikowski / Polska Press
Izabela Marcisz została mistrzynią świata do lat 23 w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną. Złoto wywalczyła podczas Mistrzostw Świata U-23 w Vuokatti

W czwartek Izabela Marcisz była 11. w sprincie techniką klasyczną, ale w piątek na 10 kilometrów techniką dowolną już nie miała sobie równych. Polka wyprzedziła Szwedkę Louise Lindstroem oraz Norweżkę Heddę Oestberg Amundsen. Pierwsza straciła do Izabeli Marcisz 11 sekund, a druga prawie 20.

Przypomnijmy, że Izabela Marcisz dopiero zakończyła wiek juniorski i są to jej pierwsze starty w nowej kategorii.