Bilard: Medal ME dla Pino Ventor Dębica

Monika Ząbek ma w dorobku tytuł mistrzyni Europy, ale tym razem nie wdrapała się na podium. sportbilard.pl
Marek Kudlik, zawodnik I-ligowego Pino Ventor Dębica wywalczył w Luksemburgu brązowy medal Mistrzostw Europy w odmianie 9-bil.

Nasz bilardzista dopiero w półfinale znalazł pogromcę (2-8 z Larsem Kuckhermem). Marka w finale pomścił Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa), który "zbił" Niemca 8:1.
Dwa 5 miejsca w zmaganiach dziewcząt przypadły Monice Ząbek. Klubowa koleżanka Marka najpierw dotarła do ćwierćfinału "dziewiątki". W nim uległa Rosjance Anastazji Nieczajewej 4:6, która na koniec została mistrzynią. W ćwierćfinale odmiany 10-bil dębiczanka przegrała na sucho (0:5) z Oliwią Czupryńską (Nosan Kielce).
Polska reprezentacja tradycyjnie w juniorskim czempionacie miała wiele do powiedzenia - przywiozła w sumie 8 medali. Złoto zdobyła drużynowo wśród juniorów. Szewczyk został wicemistrzem w odmianie 8-bil. Polska w "drużynówce" ustąpiła tylko Rosji i Niemcom.