Biskup Stanisław Jamrozek na boisku, podczas rozgrywek V edycji Ligi Salezjańskiej w Piłkę Nożną w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
V edycja Ligi Salezjańskiej w Piłkę Nożną w Przemyślu.
V edycja Ligi Salezjańskiej w Piłkę Nożną w Przemyślu. Archiwum organizatorów
Ponad 200 zawodników, z 20 zespołów, przez miesiąc uczestniczyło w rozgrywkach V Salezjańskiej Ligi w Piłkę Nożną w Przemyślu.

Ponad 200 zawodników, z 20 zespołów, przez miesiąc uczestniczyło w rozgrywkach V Salezjańskiej Ligi w Piłkę Nożną w Przemyślu. Mecze rozgrywano na boisku Salezjańskim w Przemyślu. W ramach Ligii Salezjańskiej, rozegrano również V edycję turnieju o puchar proboszcza parafii św. Józefa w Przemyślu.

W kategorii wiekowej 2005 rok i młodsi zwyciężył zespół Partyzanci Przemyśl. Jego zawodnicy wygrali wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasował się UKS Orlik Przemyśl 2006, natomiast miejsce trzecie zajął Czuwaj Wiaro Przemyśl 2006.

Nagrody indywidualne w tej kategorii wiekowej zdobyli Brajan Sromek - najlepszy zawodnik turnieju (UKS Orlik Przemyśl 2006), Paweł Palko - najlepszy bramkarz turnieju (UKS Orlik Przemyśl 2006) oraz Norbert Barczak - najlepszy strzelec turnieju (Partyzanci Przemyśl).

W kategorii wiekowej 2003 rok i młodsi najlepsi okazali się zawodnicy FC Kmiecie zdobywając komplet punktów. Na kolejnych miejscach na podium uplasowali się UKS Orlik Przemyśl 2006 i Salos Przemyśl.

Nagrody indywidualne przypadły Kubie Płoszczyńskiemu - najlepszy zawodnik turnieju (Salos Przemyśl), Hubertowi Sienkiewiczowi - najlepszy bramkarz turnieju (FC Kmiecie) oraz Jakubowi Ciołkowi - najlepszy strzelec turnieju (FC Kmiecie).

W najstarszej grupie wiekowej - OPEN, najlepszy okazał się zespół Wesołe Pomidory, który wygrał w finale po rzutach karnych z Żółwiami Greinplast. Natomiast w meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się zespół FC Kasztany, który pokonał Skład Młodsi 2001 2:0

Nagrody indywidualne zdobyli Gracjan Stadnik (FC Kasztany) - najlepszy strzelec turnieju, Michał Kamiński (Wesołe Pomidory) - najlepszy zawodnik turnieju i Marcin Kawecki (Żółwie Greinplast) - najlepszy bramkarz turnieju.

Biskup Stanisław Jamrozek w drużynie Księży podczas turnieju o puchar proboszcza parafii św. Józefa

W trudnych warunkach atmosferycznych, w deszczu, został rozegrany turniej o puchar proboszcza. Spotkały się reprezentacje księży na czele z ks. bp. Stanisławem Jamrozkiem, samorządowców na czele z zastępcą pezydenta Przemyśla Januszem Hamryszczakiem i radnymi miejskimi oraz zwycięzca Ligi Salezjańskiej - Wesołe Pomidory.

Zespoły rywalizowały każdy z każdym. Turniej wygrała ekipa Wesołe Pomidory, która zgarnęła podwójne trofeum wygrywając wcześniej całą Ligę Salezjańską. Zwycięzcy turnieju wygrali zarówno z reprezentacją księży 8:2, jak i samorządowców 4:1. Drugie miejsce zdobyli księża którzy pokonali samorządowców 7-1.

W V Edycji Wakacyjnej Ligi Salezjańskiej pod honorowym patronatem ks. biskupa Stanisława Jamrozka oraz patronatem Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu, posłanki Anny Schmidt Rodziewicz i prezydenta Przemyśla Roberta Chomy rozgrano 40 meczy w trzech kategoriach wiekowych. Sędziami turnieju byli Wojciech Kamiński, Wiesław Gardecki, Michał Kamiński, Łukasz Palki, Wojciech Duma, Sebastian Olszański, Mariusz Zamirski i Maciej Wolański. Koordynatorem turnieju był Maciej Kamiński.

Impreza sportowa odbyła się dzięki wsparciu PWiK Przemyśl, PGM Przemyśl, Eurobus, MPEC Przemyśl, a także Piotra Pilcha członka zarządu Województwa Podkarpackiego, zastępców prezydenta Przemyśla Janusza Hamryszczaka i Grzegorza Haydera oraz radnych miejskich Przemyśla Roberta Bala, Stanisława Surmy, Małgorzaty Gazdowicz, Tomasza Kuźmieka, Daniela Dryniaka, Macieja Kamińskiego i przewodniczącego zarządu Osiedla Salezjańskiego Janusza Łukasiewicza.