Błękitni Ropczyce pokonali Kolbuszowiankę

Przemysław Markocki
Robert Szalony (z prawej) na boisku pojawił się po przerwie, jednak nie zdołał uchronić kolbuszowian przed porażką. PRZEMYSŁAW MARKOCKI
- Koniecznie chcieliśmy ten mecz wygrać - podsumował po spotkaniu strzelec jedynej bramki, Łukasz Kosiba. Udało się i Błękitni mogą być już raczej spokojni o ligowy byt.
Blekitni Ropczyce (niebieskie stroje) wygrali z Kolbuszowianką 1-0. Autorem zwycieskiego trafienia byl Lukasz Kosiba.

Błękitni - Kolbuszowianka

O pierwszej połowie nie można napisać wiele dobrego, oprócz tego, że obydwie ekipy ambitnie walczyły o każdy centymetr boiska.

Chwilę przed przerwą doskonałą okazję miał Stanisław Pruś, jednak będąc sam na sam z Witkiem Banasiem nie potrafił celnie uderzyć. Do piłki w ostatniej chwili dopadł jeszcze Tomasz Abramowicz, ale piłka zatrzymała się na słupku.

Decydująca akcja miała miejsce chwile po przerwie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka otarła się o rękę Stanisława Pastuły i sędzia wskazał na "wapno". Skutecznym egzekutorem okazał się Kosiba i grający z kontry gospodarze wysunęli się na prowadzenie.

Kolbuszowianka mogła wyrównać w 61. minucie, Abramowicz jednak po raz kolejny trafił tylko w słupek.

Znakomitą okazję zmarnował też Kamil Adranowicz, który będąc kilka metrów od bramki Banasia strzelił zbyt mocno, a futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W samej końcówce "setkę" miał jeszcze Kosiba, ale strzelił niecelnie.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - KOLBUSZOWIANKA 1-0 (0-0)

1-0 Ł. Kosiba (51-karny, po ręce Pastuły)

BŁĘKITNI: Banaś - Proczek, Cichosz, Wolak, Róg - Darłak (69. Bonowicz), Kramarz, Sulisz, Kot - Ł. Kosiba (85. Kloc), Ogrodnik (90. Cetnarski).
KOLBUSZOWIANKA: Kozioł - Mazurek, Polak, Pastuła, Cieśla (67. Serafin) - Adranowicz, Selwa, Frankiewicz (54. Szalony), Jamróz (74. Mytych) - Abramowicz, Pruś.
SĘDZIOWALI Paweł Cebula oraz Tomasz Wolak i Sławomir Majka (Rudnik nad Sanem). ŻÓŁTE KARTKI: Kot, Ogrodnik - Pruś, Selwa. WIDZÓW 100.

Relacja wraz z notami dla zawodników i wypowiedzią strzelca bramki w poniedziałkowych Nowinach