Błękitni Ropczyce pokonali Wisłokę Dębica w zaległym meczu 4 ligi podkarpackiej

Marcin Jastrzębski
Błękitni Ropczyce na koniec jesieni pokonali Wisłokę Dębica
Błękitni Ropczyce na koniec jesieni pokonali Wisłokę Dębica Łukasz Solski
W zaległym meczu 4 ligi podkarpackiej Błękitni Ropczyce pokonali Wisłokę Dębica 1:0.

Pierwszoplanową rolę w tym meczu odegrał wiatr. W pierwszej połowie sprzyjał on Wisłoce, ale goście nie przypominali zespołu, który w poprzednich kolejkach potrafił grać efektownie i efektywnie.

– Nas w tym meczu nie było. Zagraliśmy słabo, zresztą całe widowisko stało na niskim poziomie – oceniał Dariusz Kantor, trener Wisłoki.

– Mogliśmy coś strzelić przed przerwą, ale jakości brakowało nam wszędzie, również w ofensywie. Blisko celu byli Ślęczka i Król – wspominał Kantor.

Jedyna bramka padła kilka minut przed przerwą. Po rzucie rożnym z dystansu uderzał Krystian Bonowicz. Piłka w polu karnym trafiła pod nogi Szymona Piwowara, a wychowanek Kaskady Kamionka pokonał golkipera przyjezdnych.

– Przysnęliśmy, zabrakło krycia w polu karnym – ubolewał Kantor.

Błękitni mogli się cofnąć i bronić korzystnego wyniku. Wisłoka po przerwie próbowała zagrozić bramce miejscowych po stałych fragmentach gry.

– Wiatr naprawdę dokuczał. Stworzenie jakiejkolwiek okazji bramkowej było naprawdę trudne – oceniał Bartłomiej Darłak, napastnik Błękitnych.

Był to zaległy mecz z 14. kolejki (28/29 października).

Błękitni Ropczyce - Wisłoka Dębica 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Piwowar 39.

Błękitni: Kosiba ż 7 – Kukla ż 7, Kozioł 7, Świętoń 7, Bonowicz ż 7 (67 Kardyś 6) – Hirka 6 (90 Ochał), Sulisz 7, Piwowar ż 8 (83 Saj), Orzech 6 ż (90 Przydział) – Darłak 6 (80 Kot), Wiktor 7 (82 Szela). Trener Andrzej Szymański

Wisłoka: Dybski 6 - Król 6 (71 Konik), Hus 6, Nabożny 6, Wójcik (15 Kmiotek 5) – Ślęczka 5 (46 Paterak 6), Pęcak 5, Maik 6, Motyka ż 5 (46 Paweł Guzik 6) – Łanucha 5 – Szewczyk ż 5. Trener Dariusz Kantor.

Sędziował Warzocha 8 (Rzeszów). Widzów 200.