Zamknij

Nowiny

"Bliźniemu swemu". Na charytatywnej aukcji w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie zebrano ponad milion złotych [ZDJĘCIA]

Na aukcji pojawiły się dzieła sztuki takich artystów jak: Magdalena Abakanowicz, Zdzisław Beksiński, Józef Hałas, Jarosław Modzelewski, Katarzyna Kozyra,

Krzysztof Kapica

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/19] Następne

Na aukcji pojawiły się dzieła sztuki takich artystów jak: Magdalena Abakanowicz, Zdzisław Beksiński, Józef Hałas, Jarosław Modzelewski, Katarzyna Kozyra, Tadeusz Dominik i wielu innych.

Dziełem sztuki, które jako pierwsze poszło pod młotek i osiągnęło wysoką kwotę 150 tysięcy złotych, była rzeźba „Ona”nieżyjącej już Magdaleny Abakanowicz. Inne prace takie, jak "Mroczków Ciemny - wierzby" Jerzego Dudy Gracza sprzedano za 17 tysięcy złotych, obraz Edwarda Dwurnika poszedł za 15 tysięcy złotych, "Tre Porti I" Juliusza Joniaka sprzedano za 14 tysięcy złotych. Natomiast dzieło "Logos syn Boży Pantokrator" Erwina Sówki sprzedano za 11 tysięcy złotych.

Podczas licytacji pojawiły się także trzy prace Zdzisława Beksińskiego. Za fotografię i dwie grafiki komputerowe pochodzącego z Sanoka artysty na konto towarzystwa wpłynęło 12 tysięcy złotych.

- Cieszymy się, że artyści, ich znajomi oraz rodziny tak licznie i tak chętnie oddają swoje prace na rzecz najuboższych - mówił wczoraj Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa.

W licytacji, którą poprowadzili kolekcjoner Marek Pietkiewicz i malarka Hanna Bakuła, udział wzięli koneserzy sztuki z całej Polski. Dzięki ich hojności towarzystwu udało się zebrać ponad milion złotych.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy