Boeingi 737 Ryanaira polecą z Jasionki do Zadaru. Od czerwca...

  Boeingi 737 Ryanaira polecą z Jasionki do Zadaru. Od czerwca przyszłego roku

  opr. beta

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Boeingi 737 Ryanaira polecą z Jasionki do Zadaru. Od czerwca przyszłego roku
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka

  Siatka połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka powiększa się o kolejną sezonową trasę. Od czerwca 2023 roku linie Ryanair uruchomią loty do Zadaru. Ten chorwacki kurort od kilku lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów podkarpackiego lotniska.
  - Nowa trasa zaoferowana przez linie Ryanair to efekt intensywnych rozmów z przewoźnikami, jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatnich miesięcy. Chorwacja jest jedną z najbardziej oczekiwanych i popularnych destynacji wśród naszych pasażerów, dlatego mocno zabiegaliśmy o poszerzenie oferty lotów nad Adriatyk. Cieszę się z tego połączenia tym bardziej, że województwo podkarpackie łączy z regionem Zadaru wieloletnia, dobra współpraca – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  Do Zadaru będą latać większe samoloty


  Warto podkreślić, że zwiększy się zarówno częstotliwość lotów, jak i liczba miejsc oferowanych na trasie z Rzeszowa do Zadaru.
  Przez ostatnie trzy lata połączenie obsługiwał PLL LOT samolotami Bombardier Q400, które raz w tygodniu zabierały na pokład nie więcej niż 80 pasażerów. W przyszłym roku loty nad Adriatyk będą realizowane dwa razy w tygodniu - we wtorki i piątki - Boeingami 737, mogącymi pomieścić ok. 190 osób.

  Chorwacja to jeden z ulubionych kierunków turystycznych


  Chorwacja to bardzo popularny kierunek wśród podróżnych z południowo-wschodniej Polski. W minionych latach lotnisko w Jasionce oferowało również loty do Splitu i Rijeki, jednak największym zainteresowaniem cieszył się Zadar. To miasto z dużą ilością zabytków, atrakcji i wyjątkowych miejsc oraz z bliskością słonecznych plaż. Zgodnie ze słowami cesarza bizantyńskiego i pisarza podróżniczego Constantine Porfirogenet’a jest to miasto starsze niż Rzym. W 2016 roku Zadar zdobył nagrodę najlepszego europejskiego miasta, pokonując m.in Ateny, Paryż, Brukselę, Mediolan, Wiedeń, czy Madryt.

  Trasy sezonowe uzupełniają całoroczną ofertę linii Ryanair, które obecnie operują z Rzeszowa na sześciu trasach: do Londynu Stansted (codziennie), Dublina (trzy razy w tygodniu) oraz Londynu Luton, Manchesteru, Bristolu i East Midlands (po dwa razy w tygodniu).

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Polecamy

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Nowin za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Nowin za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀