Bogdan Rzońca poznał żonę w dyskotece

  Bogdan Rzońca poznał żonę w dyskotece

  Małgorzata Froń

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Wicemarszałek województwa podkarpackiego swoją przyszłą żonę Annę poznał na dyskotece w rodzinnym Zarzeczu. Przyjechała tam w odwiedziny do rodziny.
  Przysięgę małżeńską Anna i Bogdan złożyli w kościele św. Bartłomieja w Dębowcu.

  Przysięgę małżeńską Anna i Bogdan złożyli w kościele św. Bartłomieja w Dębowcu. ©ARCHIWUM RODZINNE

  Bogdan Rzońca urodził się w 1961 roku w Zarzeczu. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Pracował jako nauczyciel, a potem dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Jaśle. W latach 1997-1998 był wojewodą krośnieńskim. Od 1998 do 2002 r. był marszałkiem województwa podkarpackiego, obecnie jest wicemarszałkiem. Żona Anna jest stomatologiem, pracuje w ZOZ w Jaśle, prowadzi też prywatną praktykę. Mają dwie córki.  Bogdan Rzońcę ponad 23 lata temu oczarowała szczupła, ciemnowłosa dziewczyna. Dwa lata później byli już małżeństwem.

  Dobrze, że poszedłem na dyskotekę

  - Żona pochodzi z Dolnego Śląska - opowiada B.
  Rzońca. - Przyjechała do mojej rodzinnej miejscowości do swojej rodziny. Była wtedy studentką drugiego roku stomatologii. Studiowała we Wrocławiu. Poszedłem na wiejską dyskotekę i tam ją poznałem. Zrobiła na mnie piorunujące wrażenie.

  Ślub w Zarzeczu

  Dwa lata później, 22 czerwca 1985 r. odbył się ich ślub. - Miłość i wierność ślubowaliśmy sobie w kościele św. Bartłomieja w Dębowcu, a przyjęcie weselne zorganizowalismy w domu ludowym w Zarzeczu - wspomina Rzońca. - Na weselu bawiło się 200 gości. Od tego momentu minęły prawie 24 lata.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo