Boks. Gabriel Blezień i Szczepan Szmyd z medalami mistrzostw Polski juniorów

pozb.pl, luci
pozb.pl
Dwa medale wywalczyli pięściarze z Podkarpacia w Koninie, gdzie odbyły się XXVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie.

Srebrno w kategorii 49 kg wywalczył Gabriel Blezień. Zawodnik Morsów Dębica, po dwóch wygranych walkach, przegrał dopiero w finale z Gracjanem Ciureją (Tiger Tarnów) na punkty 2:3.

Również trzy walki na Mistrzostwach stoczył Szczepan Szmyd. Pięściarz Wisłoka Rzeszów przegrał w półfinale z Oskarem Koperą (Orkan Gorzów Wlkp.) jednogłosnie na punkty 0:5, zdobywając brązowy medal.

Wyniki walk naszych zawodników

49 kg
1/4 Gabriel Blezień (Morsy Dębica) vs Oskar Dembiński (Zawisza Bydgoszcz) PKT 5-0

75 kg
Elim. Konrad Wilk (Global Boxing Tarnów) vs Dawid Pytlak (Stal Stalowa Wola Boxing Team) RSC2
1/4 Marcin Trzaskowski (Taurus Goleniów) vs Dawid Pytlak (Stal Stalowa Wola Boxing Team) PKT 5-0

81 kg
Elim. Vladyslav Ishchuk (Olimp Szczecin) vs Wojciech Dyrkacz (Stal Rzeszów) AB1

+91 kg
Elim. Szczepan Szmyd (Wisłok Rzeszów) vs Filip Zalewski (Tiger Łomża) PKT 4-0
1/4 Szczepan Szmyd (Wisłok Rzeszów) vs Wojciech Markowski (Sokół Piła) AB1
1/2 Oskar Kopera (Orkan Gorzów Wlkp.) vs Szczepan Szmyd (Wisłok Rzeszów) PKT 5-0