Boks, speedway i siatka na telebimie. Kalendarz sportowy na 19-21 kwietnia

Łukasz Pado
Po raz pierwszy od dłuższego czasu na naszym terenie nie zobaczymy zmagań siatkarskich. Mimo to nie zabraknie emocji. Będzie gala boksu zawodowego, biegi, futbol amerykański, piłka ręczna, żużel oraz cała masa meczów piłkarskich.

Choć już minęła połowa kwietnia dopiero mamy tak naprawdę drugi weekend z piłką, tym razem raczej nie będzie przekładanych meczów jak miał to miejsce jeszcze przed tygodniem.

Co jest wydarzeniem nr 1 w ten weekend? To niech ocenią kibice, bo wybór jest spory: gala boksu zawodowego z Arturem Szpilką na czele, inauguracja speedwaya w Rzeszowie.

Dla wielu imprezą sportową nr jeden jest z kolei decydujący mecz o mistrzostwie Polski siatkarzy. Ten jednak na Opolszczyźnie, a konkretnie w Kędzierzynie-Koźlu. W Rzeszowie musimy zadowolić się telebimami, jeden z nich będzie w Rynku, a drugi ma stanąć w hali na Podpromiu, gdzie mecz będzie puszczony przed galą. Może warto na boks przyjść zatem nieco wcześniej.

SPORTOWY ROZKŁAD JAZDY

BIEGI
W RZESZOWIE: V Rzeszowski Bieg Wiosenny - Wielkanocny (s. 14.30, obiekty sportowe przy ul. Świadka).

BOKS ZAWODOWY
W RZESZOWIE: Gala Wojak Boxing Night (s. 19.30, hala na Podpromiu)

FUTBOL AMERYKAŃSKI
II liga południowa: Globinit Ravens Rzeszów - Thunders Rybnik (s. 14, stadion w Świlczy).

KOSZYKÓWKA
Tauron Basket Liga: Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin (pt. 19), Jezioro - Kotwica Kołobrzeg (n. 15).
I liga mężczyzn - półfinały:
AZS WSGK Pofarmex Kutno - PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno (s. 17.30, n. 17.30).
W PRZEMYŚLU: Międzynarodowy Festiwal Chłopców "Carpatia 2013". Startują: BKM Svit, AC LB 04 Spisska Nova Ves, SKM Akademik Preszov (Słowacja), Politechnika Lwów (Ukraina), Kadra woj. Lubelskiego i UKS Gim Baskets 2 Przemyśl (pt. 14.30, s. 9, n. 9, hala POSiR).

PIŁKA NOŻNA
II liga kobiet: Naprzód Sobolów - Sokół Kolbuszowa Dolna (s. 13).
III liga kobiet: Resovia - AZS UJ II Kraków (n. 11).
II liga: Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy (s. 16), Resovia - Pelikan Łowicz (s. 12), Wisła Płock - Stal Rzeszów (s. 16), Stal Stalowa Wola - Motor Lublin (s. 16).
III liga: Orlęta Radzyń Podlaski - Polonia Przemyśl (n. 15), Avia Świdnik - Tomasovia Tomaszów Lubelski (s. 15, w Poniatowej), Stal Mielec - Stal Kraśnik (s. 17), Podlasie Biała Podlaska - Stal Sanok (s. 15), Izolator Boguchwała - Karpaty Krosno (n. 11), Czarni Jasło - Lublinianka Wieniawa Lublin (s. 16), Orzeł Przeworsk - Orlęta Łuków (s. 16), Unia Nowa Sarzyna - Chełmianka Chełm 0-3 vo.
IV liga: Pogoń Leżajsk - JKS 1909 Jarosław (s. 17), Strumyk Malawa - Rzemieślnik Pilzno (n. 11:30), Żurawianka Żurawica - Stal Nowa Dęba (s. 17), Kolbuszowianka - Sokół Sieniawa (n. 16), Wisłok Strzyżów - Resovia II (n. 15), OKS Mokrzyszów Tarnobrzeg - Przełęcz Dukla (n. 16), Pauzuje Cosmos Nowotaniec. Crasnovia Krasne - Piast Tuczempy nie odbędzie się z powodu zawieszenia licencji Crasnovii.

Podokręg Dębica
KLASA O: Chemik Pustków - Radomyślanka Radomyśl Wielki (s. 16), Kaskada Kamionka - Brzostowianka Brzostek (n. 16), Victoria Czermin - Start Wola Mielecka (n. 11), Wisłok Wiśniowa - Igloopol Dębica (n. 16), Czarnovia Czarna - Błękitni Ropczyce (n. 16), Lechia Sędziszów - Sokół Kolbuszowa Dolna (s. 17), Pogórze Wielopole Skrzyńskie - Raniżovia Raniżów (n. 16), Wisłoka Dębica - Zryw Dzikowiec (s. 16).
KLASA A: Borowa - Przedbórz (n. 11), Lubzina - Żyraków (n. 11), Krzywa - Łęki Górne (n. 14), Frysztak - Łopuchowa (n. 12), Ocieka - Golemki (n. 13), Kawęczyn - Straszęcin (n. 14), Głowaczowa - LKS Pustków (s. 17), Bielowy/Strzegocice - Gumniska 3-0 vo.
KLASA B1: Nockowa - Borek Wielki (n. 14), Paszczyna - Wolica Piaskowa (n. 16), Góra Ropczycka - Olchowa (n. 14), Ostrów - Gnojnica (n. 14), Będziemyśl - Brzeźnica (n. 14, w Olchowej), Mała - Stasiówka (n. 13), Zawada - Zagorzyce (n. 15).
KLASA B2: Podgrodzie - Korzeniów (n. 14), Wisłoka II Dębica - Stara Jastrząbka (n. 11), Zasów-Mokre - Żdżary (n. 14), Siedliska Bogusz - Bobrowa (n. 11), Jodłowa - Wiewiórka (n. 14), Bielowy/Strzegocice II - Góra Motyczna (n. 13:30), Dulcza Wielka - Nagoszyn (n. 14).

Okręg Jarosław
KLASA O: Wólczanka Wólka Pełkińska - KS Wiązownica (n. 16), Pogórze Rokietnica - Granica Stubno (n. 16), Błękitni Grzęska - LKS Miękisz Nowy (n. 16), Hetman Laszki - LKS Skołoszów (n. 16), Polonia II Przemyśl - Start Pruchnik (s. 16), Pogoń-Sokół Lubaczów - Huragan Gniewczyna (s. 17), Czuwaj Przemyśl - Syrenka Roźwienica (s. 15), MKS Kańczuga - MKS Radymno (s. 17).
KLASA A JAROSŁAW: Cieszacin Wielki - Święte, Rudołowice - Duńkowice, Węgierka - JKS II Jarosław, Zapałów - Makowisko, Morawsko - Dobkowice (wszystkie n. 16), Wysock - Łowce (n. 14.30), Pawłosiów - Michałówka (n. 11), Pauzuje Ostrów.
KLASA A LUBACZÓW: Krowica - Cewków, Futory - Lisie Jamy, Wielkie Oczy - Piwoda, Horyniec - Cieszanów, Ruda Różaniecka - Narol, Basznia Dolna - Oleszyce (wszystkie n. 16), Dachnów - Młodów (n. 13).
KLASA A PRZEMYŚL: Leszno - Bircza, Ostrów - Kaszyce, Małkowice - Jaksmanice, Dubiecko - Orły, Zadąbrowie - Hurko/Hureczko, Wyszatyce - Medyka, Olszany - Kosienice, Fredropol - Krówniki (wszystkie n. 16).
KLASA A PRZEWORSK: Krzeczowice - Żurawiczki, Gorzyce - Kisielów, Gorliczyna - Majdan Sieniawski, Jagiełła - Babice, Zarzecze - Nowosielce, Siennów - Tryńcza, Urzejowice - Świętoniowa (wszystkie n. 16).
KLASA B1 JAROSŁAW: Jankowice - Wierzbna, Przedmieście Jarosław - Wola Buchowska, Kidałowice - Chłopice, Rozbórz Długi - Munina, Sośnica - FC Roźwienica (wszystkie n. 13), Pauzuje Pełkinie, pauzuje San Jarosław.
KLASA B2 JAROSŁAW: Bobrówka - Korzenica, Surochów - Tuchla, Zaleska Wola - Manasterz, Wietlin - Młyny, Mołodycz - Chotyniec, Koniaczów - Łazy (wszystkie n. 13), Wietlin III - Nienowice (n. 16).
KLASA B LUBACZÓW: Stary Lubliniec - Zabiała-Stare Sioło, Stary Dzików - Ryszkowa Wola, Łukawiec - Zalesie, Opaka - Płazów, Antoniki - Cetula, Wólka Krowicka - Wola Wielka (wszystkie n. 13).
KLASA B PRZEMYŚL: Trójczyce - Huwniki, Torki - Kalników, Bolestraszyce - Batycze, Walawa - Kolejarz Hurko, Grochowce - Nehrybka, Orzechowce - Nakło, Ujkowice - Hermanowice (wszystkie n. 13), Olszynka - Pikulice (pn. 17.30).
KLASA B PRZEWORSK: Pantalowice - Jodłówka, Ujezna - Łopuszka Wielka, Studzian - Rozbórz, Hawłowice - Maćkówka, Różniatów - Gać, Niżatyce - Mirocin, Manasterz - Sietesz (wszystkie n. 13).

Okręg Krosno:
KLASA O: Górnik Strachocina - Grabowianka Grabówka (n. 16.30), Nafta Jedlicze - Burza Rogi (n. 16.30), LKS Głowienka - Bieszczady Ustrzyki Dolne (n. 16:30), Partyzant Targowiska - Kotwica Korczyna (n. 15), Leśnik Baligród - Iwonka Iwonicz (n. 16.30), Iskra Przysietnica - Start Rymanów (n. 16.30), Szarotka Uherce - LKS Pisarowce (n. 16.30), Przełom Besko - LKS Skołyszyn (n. 16.30).
KLASA A1: Polańczyk - Bukowsko (n. 13, w Lesku), Zmiennica - Zarszyn (n. 16.30), Lesko - Izdebki (n. 16.30), Jasienica Rosielna - Pielnia (n. 13), Bażanówka - Sieniawa (n. 16.30), Klimkówka - Długie (n. 13), Haczów - Brzozów (n. 14), Pauzuje Nowosielce.
KLASA A2: Zarzecze - Kombornia (n. 16.30, w Dębowcu), Dobieszyn - Krościenko Wyżne/Pustyny (n. 11), Kopytowa - Łężyny (n. 16.30), Nowy Żmigród - Zręcin (n. 16.30), Kołaczyce - Lubla (n. 16.30), Sobniów Jasło - Bieździedza (n. 11), Nienaszów - Faliszówka (n. 16.30), Pauzuje Kobylany.
KLASA B1: Pobiedno - Poraż (n. 16.30, Dudyńce), Czarna - Srogów Górny (n. 13), Lutowiska - Grabownica (n. 16.30), Bezmiechowa - Czerteż (n. 13), Tarnawa - Golcowa (n. 16.30, Zagórz), Czaszyn - Niebieszczany (n. 16.30, Łukowe), Płowce/Stróże Małe - Pakoszówka (n. 13).
KLASA B2: Rymanów Zdrój - Przełęcz II Dukla (n. 13, Deszno), Chorkówka - Jasionka (n. 11), Markiewicza Krosno - Górki (n. 11), Równe - Jaśliska (n. 11), Jasionów - Lubatówka (n. 16.30), Guzikówka Krosno - Domaradz (n. 14). Pauzuje Głębokie.
KLASA B3: Czarni II Jasło - Osobnica (n. 11), Moderówka - Czeluśnica (n. 11), Nowy Glinik - Lubatowa (n. 16), Łęki Dukielskie - Mrukowa (n. 13), Wojaszówka - Draganowa (n. 11, Odrzykoń), Dębowiec - Łubienko (n. 11), Hankówka-Brzyszczki - Osiek Jasielski (n. 13), Pauzuje Brzyska.
KLASA C1: Zagórz - Rzepedź (n. 13), Sanoczek - Tyrawa Solna (n. 16.30), Jankowce - Łukowe (n. 13), Średnia Wieś - Markowce (n. 13), Pauzuje Ropienka. Olszanica - Trepcza 3-0 vo.
KLASA C2: Nozdrzec - Niebocko (n. 11), Hłudno - Pustyny (n. 13), Wzdów - Trześniów (n. 13), Milcza - Posada Górna (n. 13), Odrzechowa - Jabłonica Polska (n. 16.30, Sieniawa), Iskrzynia - Dydnia (n. 13), Pauzuje Wesoła.
KLASA C3: Iwla - Orlew Krosno (n. 13), Wrocanka - Bóbrka (n. 11), Makowiska - Odrzykoń (n. 13), Szczepańcowa - Żeglce (n. 11), Potok - Wietrzno (n. 13), Węglówka - Świerzowa (n. 13).
KLASA C4: Niepla - Łęki Strzyżowskie (n. 13, w Szczebnie), Chlebna - Błażkowa (n. 11), Krempna - Łubno Szlacheckie (n. 13, Kotań), Brzezówka - Święcany (n. 13), Tarnowiec - Niegłowice (n. 16.30). Pauzuje Warzyce.

Podokręg Rzeszów
KLASA O: Jedność Niechobrz - Włókniarz Rakszawa (s. 16), Strug Tyczyn - LKS Przybyszówka (s. 15), Błażowianka Błażowa - Głogovia Głogów (n. 16), KS Stobierna - KS Zaczernie (n. 16), Dynovia Dynów - Górnovia Górno (n. 16), CCC Dąbrówki - Grodziszczanka Grodzisko Dolne (s. 16.30), Sawa Sonina - Stal II Rzeszów (s. 16), Orzeł Wólka Niedźwiedzka - LKS Trzebownisko (n. 16), Pauzuje Astra Medynia Głogowska.
KLASA A1: Grodzisko - Hermanowa (n. 11), Niebylec - Zabajka (n. 11), Klęczany - Wysoka Strzyżowska (n. 11), Korona Rzeszów - Nowa Wieś (n. 11), Bratkowice - Budy Głogowskie (n. 14), Czudec - Zimowit Rzeszów (n. 15, w Pstrągowej), Zgłobień - Sokołów (n. 14),
KLASA A2: Handzlówka - Kraczkowa (n. 15:30), Łukawiec - Żołynia (n. 16),Krzemienica - Nienadówka (n. 15), Rogóżno - Wólka Podleśna (n. 11), Głuchów - Palikówka (n. 12), Albigowa - Jawornik Polski (n. 16), Brzóza Stadnicka - Wola Dalsza (n. 16),
KLASA A3: Tuszów-Malinie - Trześń (n. 16.30), Pitmark Jaślany - Hucina (n. 14), Babicha - Przecław (n. 14), Cmolas - Gryf Mielec (n. 12), Stal II Mielec - Ławnica (n. 11, na Gryfie), Widełka - Wadowice Górne (n. 12), Przyłęk - Podleszany (n. 11),
KLASA B1: Zimowit II Rzeszów - Jasionka (n. 14), Staroniwa Rzeszów - Rudna Mała (n. 15, sztuczne boisko ul. Wyspiańskiego), Dąbrowa - Junak Rzeszów (n. 14), Mrowla - Trzciana (n. 14), Świlcza - Głogovia II (n. 14), Rudna Wielka - Biała (n. 14),
KLASA B2: Grunwald Rzeszów - Szufnarowa (n. 14), Kozłówek - Mogielnica (n. 14), Nosówka - Tytan Rzeszów (n. 14), Lutoryż - Lubenia (n. 14), Pauzuje Dobrzechów. Pstrągowa - Rzeszów FC 3-0 vo.
KLASA B3: Kosina - Harta (n. 14, Rogóżnie), Hyżne - Chmielnik (n. 12.30), Lecka - Husów (n. 12.45, w Nowym Borku), Dylągówka - Wysoka (n. 12), Markowa - Wola Rafałowska (n. 16), Bachórz - Sawa II Sonina (n. 14), Borek Stary - Błażowianka II 3-0 vo. Błażowianka II wycofana z rozgrywek.
KLASA B4: Czarna - Łąka (n. 11, w Krzemienicy), Stobierna-Krzywe - Budy Łańcuckie/Korniaktów (n. 14), Trzebuska - Strażów (n. 12.30), Sitowianka Budy Łańcuckie - Białobrzegi (n. 15), Trzeboś - Zalesie (n. 14), Wysoka Głogowska - Hucisko (n. 14),
KLASA B5: Rzędzianowice - Podborze (n. 14), Kawęczyn - Padew Narodowa (n. 14), Borowa - Smoczanka Mielec (n. 14), Górki - Dębiaki (n. 14), Chrząstów - Wola Chorzelowska (n. 11, w Maliniu), Trzciana - Orłów (n. 14), Breń Osuchowski - Złotniki (n. 14), Pauzuje Gliny Małe.
KLASA B6: Sokół II KD - Ostrowy Baranowskie (n. 12), Dobrynin - Tuszyma (n. 14, w Tuszymie), Chorzelów - Trzęsówka (n. 14), Widełka II - Werynia (n. 15), Ostrowy Tuszowskie - Łączki Brzeskie (n. 14), Kolbuszowianka II - Trześń (n. 12), Siedlanka - Kosowy (n. 14, w Niwiskach), Pauzuje Zarębki.

Podokręg Stalowa Wola
KLASA O: Wisan Skopanie - Strzelec Dąbrowica, Słowianin Grębów - Bukowa Jastkowice, Sokół Kamień - Sparta Jeżowe, San Kłyżów - Sokół Nisko, Olimpia Pysznica - Tłoki Gorzyce (wszystkie n. 15), San Wrzawy - OKS Wielowieś (n. 12), KP Zarzecze - LZS Podwolina (s. 17), LZS Ździary - Orzeł Rudnik (s. 16.30).
KLASA A1: Krzeszów - Wola Zarczycka, Kuryłówka - Brzóza Królewska, Rzeczyca Długa - Brzyska Wola, Łętownia - Podlesianka Kamień, Łowisko - Ulanów, Przędzel - Sparta II Groble, Jelna - Harasiuki (wszystkie n. 15).
KLASA A2: Jadachy - Żabno, Majdan Królewski - Stany, Knapy - Sokolniki, Kępie Zaleszańskie - Tarnowska Wola, Sobów - Zaklików, Przyszów - Chwałowice (wszystkie n. 15), Kotowa Wola - Skowierzyn (n. 16).
KLASA B1: Komorów - Baranów Sandomierski, Wola Baranowska - Serbinów, Ocice - Hadykówka, Zakrzów - Stale, Cygany - Żupawa, Kopcie - Krzątka (wszystkie n. 15), Chmielów - Bojanów 3-0 vo.
KLASA B2: Zdziechowice - Wydrza, Trześń - LZS II Turbia, Zbydniów - Rozwadów, Emaus Gorzyce - Radomyśl, Pilchów - Wola Rzeczycka, Zabrnie - Majdan Zbydniowski (wszystkie n. 15), Pauzuje Lipa.
KLASA B3: Bieliny - Sójkowa, Kurzyna - Racławice Hucisko - Sokół II Nisko Jarocin - Koziarnia, Kopki - Majdan Łętowski, Wólka Tanewska - Glinianka, Bieliniec - Stal II Stalowa Wola (n. 15).
KLASA B4: Biedaczów - Chałupki Dębniańskie, Dębno - Grodziszczanka II, Sarzyna - Łukowa, Stare Miasto - Hucisko, Tarnogóra - Przychojec, Giedlarowa - Wierzawice (wszystkie n. 13).
Makroregion juniorów starszych: Korona Kielce - Stal Stalowa Wola (s. 11), Bogdanka Łęczna - Stal SprintExpress Rzeszów - Cracovia (n. 12).
Makroregion juniorów młodszych: Korona Kielce - Stal Mielec (s. 13), Motor Lublin - Karpaty Krosno (s. 14).

PIŁKA RĘCZNA
PGNiG Superliga mężczyzn - ćwierćfinał: Tauron Stal Mielec - MMTS Kwidzyn (pt. 20); o utrzymanie: Siódemka Miedź Legnica - AZS Czuwaj Przemyśl (n. 18).
II liga mężczyzn: Orzeł Przeworsk - Zagłębie Sosnowiec (s. 17), Juvenia MOS Rzeszów - AZS Politechnika Św. Kielce (n. 15).
W MEDYCE: Ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorek młodszych z udziałem MKS Truso Elbląg, MOSiR Bochnia, UKS Olimpia Końskie i UKS SP 14 Przemyśl (pt. 17, s. 8.30, sala Gimnazjum).

SIATKÓWKA
Plus Liga * finał
W Kędzierzynie-Koźlu: Mecz nr 5 ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Asseco Resovia (s. 18).
II liga kobiet * play-off (półfinał): Pogoń Proszowice - Developres Rzeszów (s. 18, ew. n. 11); o utrzymanie: Anser Siarka Tarnobrzeg - MKS MOS Wieliczka (s. 18.30, n. 11).

TENIS STOŁOWY
Ekstraklasa kobiet: SKTS Sochaczew - Zamek Tarnobrzeg (s. 17).
Superliga mężczyzn: Kolping FRAC Jarosław - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (pn. 17.30).

ŻUŻEL
Speedway Ekstraliga: PGE Marma Rzeszów - Dospel Włókniarz Częstochowa (n. 18.15).
II liga: KSM Krosno - Wanda Kraków (n. 15).

Najszybsze wyniki na www.nowiny24.pl

Czytaj aktualności sportowe również w wydaniu papierowym Nowin

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie