Bokserska sobota w Sanoku i Zaklikowie

luci
Tomasz Sowa
Prawdziwie bokserska sobota czeka nas w najbliższy weekend. Na Podkarpaciu odbędą się dwie gale amatorskie w Sanoku i w Zaklikowie.

Do Sanoka przyjeżdżają bokserzy z Anglii na zaproszenie klubu Ring. Brytyjczycy, z którymi kontakt nawiązał syn Jana Sybili, prezesa sanockiego klubu, stawią się w grodzie Grzegorza w piątek, a dzień później zmierzą się z reprezentacją Podkarpacia. Odbędzie się dwanaście walk po 3 rundy każda.

Trenerzy kadry Podkarpacia już tydzień temu podali nazwiska powołanych na mecz zawodników. Wśród tuzina wybrańców są, rzecz jasna, przedstawiciele Ringu Mateusz Krawiec oraz duma klubu bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło. Skład uzupełniają pięściarze Wisłoka Rzeszów (Paweł Baran, Dominik Kida, Karol Nestorowicz, Paweł Rykała), Morsów Dębica (Bolesław Guzek), Niedźwiadków Przemyśl (Tomasz Artym i Arkadiusz Kordek) i Feniksa Stalowa Wola (Karol Kosak).

- O rywalach wiemy tyle, że jest to mieszanka bokserów doświadczonych, mających po kilkadziesiąt walk i nowicjuszy - mówi Andrzej Niedziałek, trener koordynator kadry wojewódzkiej. - Jestem pewien, że walki będą ciekawe. Ciekawe doświadczenie czeka też naszych chłopaków. Niewykluczone, że za kilka miesięcy pojedziemy na rewanż.

Mecz odbędzie się w Arenie Sanok, a początek planowany jest na godzinę 18.
Nie mniej ciekawie powinno być tego samego dnia w Zaklikowie gdzie czeka nas 2. Międzyregionalna Gala Boksu o Puchar Wójta Gminy Zaklików. Początek już o 17 w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

Tu głównie zobaczymy w akcji bokserów Ringu Sikorski Stalowa Wola, Wisłoka i Waltera Rzeszów, a także przedstawicieli z województw lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie odbędzie się 7 pojedynków w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior i kadet.

Jedną z najciekawszych walk będzie starcie brązowej medalistki mistrzostw Polski seniorek w kategorii do 51 kilogramów, Klaudii Sibigi z Ringu Sikorski, z mistrzynią Polski, Sandrą Drabik z Kick Boxing Kielce. Ponadto walczyć będą inni reprezentanci Ringu Sikorski: Dominik Olko i Filip Strojek. Z rzeszowian zobaczymy Marcina Majkę, Mateusza Ziomka i Dawida Iwińskiego.

W Zaklikowie będzie też mistrz Polski Tomasz Kot z Rushh Kielce, a gościem specjalnym ma być Karolina Michalczuk, mistrzyni świata i Europy.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie