Bp Adam Szal: Nie dajmy się zwieść fałszywym prorokom

Hubert Lewkowicz
– Zaprośmy Chrystusa do siebie, do naszych domów, do naszego życia – mówił bp Adam Szal podczas uroczystościiBożego Ciała
– Zaprośmy Chrystusa do siebie, do naszych domów, do naszego życia – mówił bp Adam Szal podczas uroczystościiBożego Ciała HUbert Lewkowicz
Udostępnij:
Podczas procesji z okazji uroczystości Bożego Ciała w Przemyślu homilę na Rynku wygłosił bp Adam Szal. W minionych latach kazanie głosił metropolita przemyski abp Józef Michalik.

- Ilekroć próbowano usunąć Chrystusa z życia publicznego czy osobistego, zawsze kończyło się to malwersacjami, nadużyciami, korupcją, nałogami, złem. Historia ostatnich dziesiątków lat, która nas uczy, ukazuje także niechlubne dzieje dwóch systemów, które usiłowały usunąć Boga - powiedział bp Adam Szal w homilii wygłoszonej na Rynku podczas procesji Bożego Ciała.

Ku zaskoczeniu wielu wiernych homilii nie wygłosił metropolita przemyski abp Józef Michalik, ale biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Swoje kazanie poświęcił w znacznej mierze roli eucharystii w życiu osoby wierzącej.

- Nie dajmy się zwieść fałszywym prorokom, których poglądy szybko przemijają jak spalona trawa na pustyni - apelował sufragan przemyski.

- Historia mówi, że propagowane nieraz tzw. naukowe poglądy i systemy oparte na kruchym fundamencie, negacji Pana Boga i negacji chrześcijańskiego systemu wartości, rozpadały się, chociaż niekiedy wydawały się niepokonalne. Ich głosiciele i przywódcy przeminęli, zapomniano o nich, a jeżeli się nich wspomina, to ukazując jako negatywne postaci.

- Nie można budować szczęścia, pokoju i jedności na świecie bez oparcia o prawdziwy fundament, którym jest Jezus Chrystus, jego ewangelia, jego przykazania, jego sakramenty.

- Jak więc budować naszą ojczyznę, nasze miasto, nasze rodziny i nasze parafie bez Chrystusa i jego ewangelii? - pytał biskup. Procesja, w której uczestniczyła rzesza wiernych wiodła z archikatedry do kościoła salezjanów. Jeden z ołtarzy znajdował się przy archikatedrze greckokatolickiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 11

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
B H F B3

Przecież cała filozofia KK, Kleru, Watykanu to zaprzeczenie fundamentalnych chrześcijańskich wartości, bastion obłudy - jak Bozia nie widzi można dymać bliźnich olewać prawo itd. Jak można być tak bezczelnie zakłamanym? Obrzydliwość.

E
Eryk
W dniu 05.06.2015 o 17:46, QOZA napisał:

Autorem jest jak widać Hubert Lewkowicz.Pewnie usłyszał jakieś nowe słowo i myślał że zabłyśnie, bo czytelnicy nie będą się nad tym zastanawiać.

Lepiej doczytaj! 

Biskup sufragan (episcopus suffraganeus) – biskup diecezji (sufraganii) należącej do metropolii; biskup ten jest sufraganem względem metropolity – sufraganami nie są biskupi diecezji niepodlegających metropolicie (episcopus exemptus).

Określenia tego używa się także w odniesieniu do biskupów pomocniczych (episcopus auxiliaris, vicarius in pontificalibus).

f
fram

No cóż smętne miny i brak szkalujących religię katolicką  wpisów tzw. internautów świadczą że homilia była dobra. Tak byłem słyszałem i potwierdzam : homilia bardzo dobra , mądra i pouczająca dla tych co chcą  słuchać a warto czyli "kto ma ucho niechaj słucha" A do tych co nie chcą korzystać z "Bożego Słowa" no cóż macie wybór czyli alternatywa  nienawiść i wypisywanie wierutnych głupstw na temat kościoła katolickiego i wszystkiego co z NIM związane i pustka którą wypełniacie pełnymi oszczerstw tzw. wpisami na forum. Nadmieniam że sama uroczystość Bożego Ciała  równie piękna , tysiące rozmodlonych ludzi , mnóstwo dzieci i młodzieży a więc jest okey. Zasmuceni i zaniepokojeni  są jedynie  TV-eny , Polsaty , Wyborcza i typy pokroju Mikołejko - niby profesor od religii ,  Szczuki , Senyszyn -ponoć profesor , Środy- też profesor, Nowickiej , Kuźniara - redaktor i to w TVN , , Pieczyńskego - tak , ten marny  aktor który na forum Polsatu dzisiaj odgrażał się że Kościołowi Katolickiemu wytoczy proces karny przed jakimś międzynarodowym trybunałem i zapraszał do współoskarżania i współpracy innych, sobie podobnych  , a więc macie wszelkiej maści ateiści i libertyni  szansę i to w trybunale międzynarodowym. A więc życzę mu i wam powodzenia , mnie możecie oskarżyć pierwszego .

R
Rajfur

Czarny pasożycie wiem niepokoi was ostatni wasz "sukces" w Irlandii .

c
chlopak z Dominikany

haha ale sie ubawilem, Wy jestescie prawdziwi, hehe, prawdziwki oklamujace, oszukujace, wyzyskujace moj kraj, zrobili sobie kolonie Watykanu, ale banda

k
komunista

A co sie stało, że "genderowy Michalik" nie przemawiał do owieczek swych ?

Q
QOZA
W dniu 05.06.2015 o 15:47, pogromca kretynów napisał:

"– Nie dajmy się zwieść fałszywym prorokom, których poglądy szybko przemijają jak spalona trawa na pustyni – apelował sufragan przemyski."  Co za kretyn pisał ten artykuł. Biskup pomocniczy diecezji NIE JEST sufraganem!! Biskup sufragan (episcopus suffraganeus) – biskup diecezji (sufraganii) należącej do metropolii; biskup ten jest sufraganem względem metropolity – sufraganami nie są biskupi diecezji niepodlegających metropolicie (episcopus exemptus).

Autorem jest jak widać Hubert Lewkowicz.

Pewnie usłyszał jakieś nowe słowo i myślał że zabłyśnie, bo czytelnicy nie będą się nad tym zastanawiać.

p
pogromca kretynów

"– Nie dajmy się zwieść fałszywym prorokom, których poglądy szybko przemijają jak spalona trawa na pustyni – apelował sufragan przemyski."

 

 

Co za kretyn pisał ten artykuł. Biskup pomocniczy diecezji NIE JEST sufraganem!!

 

Biskup sufragan (episcopus suffraganeus) – biskup diecezji (sufraganii) należącej do metropolii; biskup ten jest sufraganem względem metropolity – sufraganami nie są biskupi diecezji niepodlegających metropolicie (episcopus exemptus).

 

 

 

 

 

 

 

 

T
Taka prawda
W dniu 05.06.2015 o 13:33, noe napisał:

A którzy prorocy nie są fałszywi? Wszystkich ich wymyślili żydowscy bajkopisarze, a ogłupione owieczki w nich wierzą.

Lenin i Marks nie byli Żydami!Co prawda,napisali wiele bajek,ale były to bajki dla głupców,więc oddano je na makulaturę!

W
Wojtek

Widzę, że chamstwo i nienawiść starszych braci w wierze musiały zaistnieć i na tym forum :-) Oczywiście w odniesieniu wszystkiego co polskie i dobre.

 

n
noe

A którzy prorocy nie są fałszywi? Wszystkich ich wymyślili żydowscy bajkopisarze, a ogłupione owieczki w nich wierzą.

Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie