Brązowy medal Jacka Czecha na mistrzostwach świata w Kanadzie

Damian Szpak
Jacek Czech zdobył w Kanadzie brązowy medal mistrzostw świata.
Jacek Czech zdobył w Kanadzie brązowy medal mistrzostw świata. Marcin Radzimowski
Jacek Czech z Integracji Tarnobrzeg wywalczył brązowy medal pływackich mistrzostw świata niepełnosprawnych w kanadyjskim Montrealu. Zawodnik startował na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

Tarnobrzeżanin zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal z czasem 2.19,11 min. Zwyciężył Rosjanin Domitr Kokarew uzyskując czas 2.06,08, natomiast drugi był Grek Aris Makromimitris z wynikiem 2.18,95.

Pływakowi z Tarnobrzega do srebrnego medalu zabrakło, więc zaledwie 0,27 sek. Czwarty był Ukrainiec Sergiej Palamarczuk (2.21,79), natomiast piąty Włoch Francesco Bettella (2.29,19).

- To wspaniały sukces naszego zawodnika i spełnienie jego oraz naszych marzeń. Ściskaliśmy mocno kciuki no i opłaciło się - powiedział nam prezes tarnobrzeskiego klubu Sławomir Wiatrowski.

Przypomnijmy, że podczas swego pierwszego występu w Kanadzie tarnobrzeżanin zajął czwarte miejsce w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.