Bryan Pitton zatrzymał Oświęcim. Sanok lepszy od Unii

mił
Bardzo dobra postawa bramkarza sanoczan przyczyniła się do wygranej Ciarko PBS Bank w Oświęciumiu Tomasz Sowa
Ciarko PBS Bank Sanok w wielkich bólach, ale w końcu sięgnęło po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Bohaterem był Pitton; obronił 34 strzały.

Od samego początku na lodzie iskrzyło pomiędzy obiema drużynami. Już na początku niepotrzebną karę otrzymał Martin Richter i o mały włos, a sanoczanie przegrywaliby. Goście mieli problemy z konstruowaniem składnych akcji i pod bramką gospodarzy niewiele się działo.

II tercja bardziej przypominała boks bądź zapasy niż hokej. Co chwilę dochodziło do przepychanek pomiędzy obiema drużynami, a nad wydarzeniami na tafli nie bardzo panował sędzia. W 31. minucie wydawało się, że już nic nie uratuje naszej drużyny. Po strzale Szewczyka krążek pokręcił się na linii bramkowej, ale - na szczęście - w porę został wyekspediowany. W III tercji dalej kary łapali goście, ale miejscowym wyraźnie nie szła gra w przewagach. Sanoczanie natomiast przez to nie mogli złapać właściwego rytmu i ich gra była bardzo szarpana. Aż przyszła 58. minuta: spod niebieskiej linii huknął David Turon i wpakował krążek w samo "okienko". W ostatniej minucie miejscowi wycofali bramkarza, co wykorzystał Mike Danton.

Unia Oświęcim - Ciarko PBS Bank Sanok 0:2
Tercje: 0:0, 0:0, 0:2.
Bramki: Turon (58), Danton (60).
Unia: Fikrt - Vosatko, Gabryś; Vizvary, Piekarski; Zukal, Ciura oraz Kasperczyk - Jaros, Kalinowski, Wojtarowicz; Piotrowicz, Tabacek, Biepierszcz; Szewczyk, Komorski, Adamus; Malicki, Paszek, Fiedor. Trener Josef Dobos.
Ciarko PBS: Pitton - Turon, Williams; Richter, Zatko; Dutka, Rąpała; Dolny, Wanat - Danton, Pietrus, Knox; Vozdecky, Zapała, Sinagl; Biały, Wilusz, Mermer; Kostecki, Sawicki, Ćwikła. Trener Miroslav Frycer.
Sędziował Strzempek (Katowice). Kary: 8 minut - 32 minuty.

POZOSTAŁE WYNIKI: GKS Jastrzębie - GKS Tychy 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Polonia Bytom - MUKS Orlik Opole 2:3 (0:1, 0:1, 2:1), Comarch Cracovia - Naprzód Janów 5:3 (1:1, 3:1, 1:1). HC GKS Katowice - Podhale Nowy Targ 3:11 (1:3, 2:7, 0:1).

Po 13. kolejkach Ciarko PBS Bank z 27 punktami zajmuje 4. miejsce, do prowadzącego Jastrzębia sanoczanie tracą 3 oczka.