Brydż. Gracze Podkarpacia wysoko w Stalowej Woli. Puchar Roztocza został na Lubelszczyźnie

Krzysztof Kapica
Puchar Roztocza w brydżu sportowym został na Lubelszczyźnie. Zwyciężył duet Andrzej Kokoryka (Eko-Różanka Łęczna) i Andrzej Kozak (CKFiS Bełżyce). Zawodnicy z Podkarpacia pokazali się z dobrej strony w zawodach w Stalowej Woli.

Turniej o Puchar Roztocza rozegrano w Janowie Lubelskim w ramach 9. Grand Prix Lubelszczyzny. W imprezie uczestniczyło 37 par, rozegrano łącznie 110 rozdań. W rywalizacji uczestniczyli reprezentanci z siedmiu województw.

W kategorii na najlepszy wynik sesji (rozegrano łącznie 9 sesji) zwyciężyła para Pertkiewicz/Chabrowski (78,36% - obaj Rycho Kraśnik). Najlepszym uczestnikiem Pucharu Roztocza z Zamojszczyzny i jednocześnie zdobywcą pucharu Kroniki Tygodnia został Gabriel Szarafin, grając z Piotrem Zawiślakiem.

W Stalowej Woli odbył się Turniej o Puchar proActiv (organizator zawodów) Grand Prix Polski Południowej Par. Wygrała duet Janusz Krawczyński i Piotr Szczygieł (Kamienna Ostrowiec Świętokrzyski/Danmar Skarżysko Kamienna). Drugie miejsce zajęli: Wojciech Paszko (Szlemik Nisko) i Adam Żarnowski (Elektromontaż Joker Rzeszów), a trzecie Andrzej Hycnar/Stefan Skowron (Skobud Joker Tarnobrzeg). W rozegranym także w stalowowolskim hotelu “Hutnik” Turnieju Nocnym wygrali Wojciech Kurkowski (Chemik Puławy) i Krzysztof Kujawa (Silesia I Gliwice).

Wśród wszystkich uczestników Pucharu Roztocza rozlosowano pięć nagród specjalnych, składających się atrakcyjnego i ekologicznego koszyka Roztoczańskich specjałów oraz weekendowego pobytu w zamojskich hotelach (Zamojski, Koronny, Senator i 77).