Budka Suflera zagrała z playbacku. Menadżer zespołu...

  Budka Suflera zagrała z playbacku. Menadżer zespołu potwierdza. Miasto milczy

  Karolina Jamróg

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Budka Suflera zagrała na Sylwestrze w Rzeszowie.

  Budka Suflera zagrała na Sylwestrze w Rzeszowie. ©Krzysztof Kapica

  Udało nam się potwierdzić, że gwiazda Sylwestra na Rynku, zespół Budka Suflera zagrał z playbacku. Na organizację imprezy miasto wydało 270 tys. zł. Pytanie, ile zapłaciło zespołom pozostaje bez odpowiedzi.
  Budka Suflera zagrała na Sylwestrze w Rzeszowie.

  Budka Suflera zagrała na Sylwestrze w Rzeszowie. ©Krzysztof Kapica

  Po relacji Nowin z Sylwestra na rynku na forum zawrzało. Zdaniem internautów Budka Suflera zagrała z playbacku. Nasi czytelnicy zastanawiali się też, ile pieniędzy za występ otrzymał zespół.

  Zagrali z płyty

  Komentarze sugerujące, że wokalista Krzysztof Cugowski nie zaśpiewał na żywo pojawiły się pod artykułem "Tak bawił się Rzeszów podczas Sylwestra".

  - Feel śpiewał na żywo, a Budka z playbacku. Stałam w drugim rzędzie i było to ewidentnie widać, wokalista nawet za słowami nie nadążał - napisał internauta.

  Urzędnicy nie chcą komentować, czy zespół zagrał na żywo.

  - Koncert był dostosowany do potrzeb telewizji, która transmitowała Sylwestra - ucina Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Rzeszowie.

  W rozmowie z Nowinami menadżer i muzyk Budki Suflera - Tomasz Zeliszewski przyznał jednak, że zespół zagrał z playbacku. Stwierdził, że takie były ustalenia z miastem, które były prowadzone wiosną ubiegłego roku. Tłumaczył też, że w zimie koncertów w plenerze nie daje się na żywo, bo zawodzą instrumenty, a śpiewanie jest po prostu niebezpieczne dla wokalisty.

  Takich informacji nie podajemy

  Ile za występ otrzymały zespoły? To pytanie zadaliśmy w poniedziałek Katarzynie Olesiak. - Budżet na całą imprezę wynosił 250 tysięcy zł, z urzędu marszałkowskiego dostaliśmy dodatkowo 20 tys. zł. Informacja, ile zespół dostał za występ jest objęta tajemnicą handlową - tłumaczyła.

  Innego zdania jest prawnik Krzysztof Izdebski ze Stowarzyszenia Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Według niego pieniądze z budżetu miasta to pieniądze publiczne i mieszkańcy mają prawo wiedzieć, na co konkretnie zostały wydane:

  - Równie dobrze urzędnicy mogliby powiedzieć, że nie podadzą informacji o tym, ile kosztowała naprawa ulicy. O tajemnicy handlowej moglibyśmy mówić w przypadku, gdyby miasto zawarło umowę z agencją reprezentującą artystę. Wtedy informacja o tym, ile agencja zapłaciła zespołowi byłaby tajna. Ale i tak mielibyśmy prawo wiedzieć, ile miasto zapłaciło agencji - wyjaśnia.
  Ile wyniosły honoraria?

  Wczoraj ponowiliśmy pytanie. Tym razem o informację poprosiliśmy Macieja Chłodnickiego, rzecznika prezydenta miasta.

  - Nie możemy podać takiej informacji. Jesteśmy zobowiązani wobec artystów - tłumaczył. Dodaje jednak, że zespół Feel zagrał za darmo, ponieważ sam znalazł sobie sponsora, a za fajerwerki miasto zapłaciło 5 tys. zł. Ile kosztowało oświetlenie, nagłośnienie i obsługa całej imprezy? Na te pytania nie otrzymaliśmy już odpowiedzi.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (25)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (25) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA Wyniki głosowania!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Spektakl

  Spektakl "Mężczyzna idealny" w październiku w Filharmonii Podkarpackiej