Budowa drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Aktualny raport [5 VIII 2020]

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Odcinek Zdziary - Rudnik. Archiwum GDDKiA
Słoneczna pogoda sprzyja budowie kolejnych odcinków drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Zobacz na zdjęciach, jak postępują prace na poszczególnych odcinkach.

Odcinek Lasy Janowskie - Zdziary o długości 9,3 km

Wykonawca prowadzi prace przygotowawcze, jak wycinka drzew i karczowanie terenu. W ubiegłym tygodniu kontynuował prace nad odhumusowaniem (45 tys. m2) i przygotowaniem podłoża (40 tys. m2) oraz wykonywaniem nasypu (18 tys. m3) i wykopu (27 tys. m3) w pasie drogowym S19.

Na wiadukcie w ciągu drogi gminnej w miejscowości Łążek Ordynacki wykonano zbrojenie i deskowanie. Na kolejnym wiadukcie, nad drogą ekspresową S19 w Domostawie wykonano betonowanie i zbrojenie korpusu podpór. W sumie w ubiegłym tygodniu na obiektach mostowych wykonano zbrojenie w ilości 167 ton oraz zużyto 642 m3 betonu.

Odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem o długości 9 km

Wykonawcaw ubiegłym tygodniu prowadził prace nad formowaniem i zagęszczaniem nasypów w pasie drogowym oraz kontynuował prace nad wykonaniem wykopu.

Wykonano zbrojenie ścian czołowych na wiadukcie w ciągu drogi ekspresowej S19 nad drogą powiatową w miejscowości Nowa Wieś. Kontynuowano zbrojenie na moście nad rzeką San w ciągu S19.

Kontynuowano także betonowanie i zbrojenie na wiadukcie w ciągu S19 nad linią kolejową nr 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola w rejonie miejscowości Zapacz, a także betonowanie na wiadukcie nad S19 w ciągu drogi wojewódzkiej w rejonie miejscowości Zarzecze.

W sumie w ubiegłym tygodniu na obiektach mostowych wykonano zbrojenie w ilości 67 ton oraz zużyto 2,5 tys. m3 betonu.

Odcinek Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o długości 6 km

W ubiegłym tygodniu prowadzono tu prace związane z budowaniem nasypów, wykonano podbudowę z betonu asfaltowego oraz ułożono na jezdni asfaltową warstwę wiążącą.

Wykonywano prace zbrojeniowe wiaduktu w ciągu drogi ekspresowej nad drogą leśną oraz linią kolejową Lublin - Przeworsk.

Na obiektach mostowych wykonano zbrojenie w ilości 58 ton oraz zużyto 835 m3 betonu.

Odcinek Nisko Płd. – Podgórze o długości 11,5 km

Wykonawca prowadził prace ziemne - wykopy i budowę nasypów. Realizowane były również prace przy budowie warstw podbudowy drogi ze specjalnego kruszywa.

Na przejeździe w ciągu drogi gminnej nad drogą ekspresową oraz na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych Jeżowe II i Podgórze III wykonywano nasypy i wykopy.

Na przejściach dla zwierząt małych kontynuowano zbrojenie i betonowanie.

Sporo pracy udało się wykonać na budowie wiaduktów. Wykonywano także umocnienia dna i skarp wzdłuż cieku Stary Kanał, pracowano przy budowie rowu melioracyjnego wykonując jego wykop i zabezpieczenie dna i skarp.

Zobacz, jakie skarby znajduje się pod ziemią podczas budowy ...

Odcinek Podgórze – Kamień o długości 10,5 km

Wykonawca w ostatnim tygodniu wykonywał nasypy i wykopy drogowe oraz wymieniał słabszy grunt. Wykonano łącznie 23 tys. m3 wykopów i 21 m3 nasypów drogowych. Ponadto kontynuowano prace związane z wykonaniem kolejnych warstw konstrukcyjnych drogi - wzmacniano podłoże i wykonywano warstwę mrozoochronną.

Trwa także budowa przejść dla zwierząt i wiaduktów. Wykonawca prowadzi również prace nad układaniem sieci podziemnych.

Odcinek Kamień – Sokołów Młp. Płn. o długości 7,9 km

Roboty budowlane na tym odcinku trwają od 10 lipca. Wykonawca prowadzi wycinkę drzew na obszarze przyszłej trasy S19, a także prace związane z odhumusowaniem i roboty ziemne w zakresie nasypów i wykopów pod drogi dojazdowe.

Na obszarze przyszłego wiaduktu drogowego w ciągu DK19 przebiegającej nad drogą ekspresową S19 – węzeł Sokołów Małopolski Północ, prowadzone były prace związane z usunięciem humusu oraz roboty ziemne w zakresie wykopów i nasypów.

Kto zapłaci za budowę fabryki Izery w Jaworznie?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie