Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska już na finiszu. Zobaczcie zdjęcia z lotu ptaka

Bartosz Gubernat
Bartosz Gubernat
Jak informuje GDDKiA, priorytetem są teraz prace na trasie głównej obwodnicy. Aktualnie na budowie trwa: przebudowa ronda przy galerii Vivo!, wykonywanie nawierzchni asfaltowej, humusowanie wraz z obsianiem, wykonywanie oznakowania pionowego i poziomego na odcinku od DK19 do S19, budowa oświetlenia, budowa kanału technologicznego, montaż barier i poręczy, wykonywanie zbiorników, budowa ekranów akustycznych, zabezpieczenie antykorozyjne betonu obiektów mostowych i wykonywanie nawierzchni chodników obiektów mostowych - ogólnie prace wykończeniowe. Na drogach poprzecznych i serwisowych trwa profilowanie i wykonywanie konstrukcji dróg. Archiwum GDDKiA
Na 85 procent ocenia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stan zaawansowania prac przy budowie obwodnicy Niska i Stalowej Woli. Postęp robót budowlanych zobaczysz w naszej galerii zdjęć.

Jak informuje GDDKiA, priorytetem są teraz prace na trasie głównej obwodnicy. Aktualnie na budowie trwa: przebudowa ronda przy galerii Vivo!, wykonywanie nawierzchni asfaltowej, humusowanie wraz z obsianiem, wykonywanie oznakowania pionowego i poziomego na odcinku od DK19 do S19, budowa oświetlenia, budowa kanału technologicznego, montaż barier i poręczy, wykonywanie zbiorników, budowa ekranów akustycznych, zabezpieczenie antykorozyjne betonu obiektów mostowych i wykonywanie nawierzchni chodników obiektów mostowych - ogólnie prace wykończeniowe. Na drogach poprzecznych i serwisowych trwa profilowanie i wykonywanie konstrukcji dróg.

Co zostało do wykonania? Na trasie głównej prace, które należy zakończyć to m.in. nawierzchnie - warstwa ścieralna, oznakowanie pionowe i poziome, urządzenia BRD i ochrony środowiska (ogrodzenia, płotki), zakończenie prac na zbiornikach. Na drogach poprzecznych: nawierzchnie bitumiczne dróg i wykonanie chodników, oznakowanie pionowe i poziome, bariery i poręcze, humusowanie z obsianiem, a na drogach serwisowych: nawierzchnie i humusowanie z obsianiem.

Na całej budowie do wykonania pozostaje jeszcze porządkowanie terenu pasa drogowego i terenów przyległych, humusowanie i nasadzenia. Te wszystkie prace będą prowadzone już do końca trwania kontraktu.

Trasa główna obwodnicy to 15 km, a drogi poprzeczne i serwisowe to kolejne 15 km. Aktualnie priorytetem są roboty na trasie głównej i jak najszybsze dopuszczenie jej do użytkowania. W momencie oddania trasy głównej do użytku, także drogi poprzeczne zostaną udostępnione kierowcom, jednak tam będą jeszcze prowadzone roboty wykończeniowe. Drogi serwisowe i porządkowanie terenu przyległego to ostatni etap prac i tam roboty będą prowadzone najdłużej czyli do końca trwania kontraktu.

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

  • czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,
  • trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),
  • czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,
  • czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Gigant inwestuje w Niepołomicach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie