Nasza Loteria

Burze w Polsce 6.12.2023. Sprawdź najnowsze informacje

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Gdzie jest burza w Polsce? Sprawdź nasz artykuł, w którym znajdziesz aktualne informacje prosto z Facebooka. Śledzimy popularne profile na Facebooku, które zajmują się tematyką burzową. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie może grzmieć w naszym kraju. Sprawdź pogodę burzową w Polsce.

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Burze w Polsce - 6.12.2023

Odwilż w całej Polsce od 10 grudnia. Lokalnie do 6 stopni Celsjusza. Dni śniegu policzone. Link w komentarzu


Prognoza pogody na czwartek oraz noc z czwartku na piątek dla powiatu myszkowskiego i okolic: W czwartek prognozujemy zachmurzenie duże i całkowite. W ciągu dnia, mogą wystąpić opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od ok. - 1 do 0 stopni Celsjusza. Wiatr powieje słabo. Wieczorem oraz w nocy prognozujemy zachmurzenie duże i całkowite. Nie wykluczamy wystąpienia przelotnych opadów śniegu. Utworzą się również mgły. Temperatura minimalna będzie oscylować w granicach 0 stopni Celsjusza. Wiatr nadal będzie słaby. ‼️Ze względu na możliwość wystąpienia opadów śniegu oraz mgły, warunki na drogach będą trudne‼️ Wydał: Mateusz.


🔸 Czwartek przyniesie pełne zachmurzenie praktycznie w całym kraju. W ciągu dnia spodziewamy się występowania słabych (lokalnie umiarkowanych) opadów śniegu głównie w pasie od południowego wschodu po północny wschód, a w mniejszym stopniu od południa przez centrum po północ ❄️🌨 Opady te, choć słabe, będą utrzymywać się do późnej nocy, powodując przyrost pokrywy śnieżnej o 2-4 cm na nizinach i 6-7 cm na pogórzu i w górach. 🔸 Ponadto wzdłuż województw granicy wschodniej pojawią się umiarkowane porywy wiatru (do 45 km/h), które oprócz potęgowania odczucia chłodu, mogą powodować lokalne zjawiska zawiei i zamieci śnieżnych 🔸 Temperatury powietrza w większości regionów utrzymają się w ujemnym zakresie przeważnie od -4°C do -2°C. Na zachodzie w najcieplejszym momencie dnia mogą osiągnąć 0°C-1°C. Na wschodzie z racji wiatru odczuwalna temperatura może wynieść do -10°C 🔸 Kolejne dni miną w podobnej charakterystyce pogody. W weekend czeka nas przejście frontu atmosferycznego, po przejściu którego rozpoczniemy nowy okres pogodowy pod znakiem odwilży, wyraźnego ocieplenia z dobowym utrzymywaniem się dodatnich temperatur, a także z przewagą opadów deszczu Grafika: wxcharts.com - strefa słabych opadów śniegu nad Polską w trakcie czwartkowego dnia (model ARPEGE)


Zanim nadejdzie odwilż, czeka nas jeszcze troszeczkę opadów śniegu! Noc ze środy na czwartek przyniesie wzrost zachmurzenia jak również liczne zamglenia. W drugiej jej części nadejdą opady zarówno śniegu jak również śniegu z deszczem, który przy gruncie będzie zamarzał. Temperatury w ciągu nocy wahać się będą między -4°C na południu, a 0°C po stronie północnej województwa. Wiatr z kierunków wschodnich o słabej sile. Ciśnienie wyniesie 1016 hPa i w ciągu nocy będzie stabilne. Dobrej nocy! 🙋


Najpierw śnieżyce później ulewy. Zima będzie się cofać, ale wróci. Cyklony wpłyną na pogodę w Polsce

https://dobrapogoda24.pl/artykul/najpierw-sniezyce-pozniej-ulewy-zima-bedzie-sie-cofac-ale-wroci-cyklony-wplyna-na-pogode-w-polsce W pogodzie czeka nas sporo zmian i zjawisk atmosferycznych. Do kiedy utrzyma się śnieg?


Tylko jesień i zima co roku pod kątem opadów w naszym regionie nie zawodzą. Tendencja utrzymuje się wyraźnie w ostatnich latach. Zdecydowanie zawodzi okres lata, a jeszcze w zestawieniach i wszelkich źródłach (np książkach geograficznych) dominują wpisy w których największe sumy opadowe przypadają np. na lipiec/sierpień. Na pewno nie w ostatnich latach, i na pewno nie tutaj. Dla stale wysychających w okresach lata Kujaw anomalia opadowa za listopad wypadająca znacznie ponad normę jest miłym wyróżnieniem. Szkoda że w okresach gdy jest gorąco na dworze nie możemy oglądać tak zacnych wartości.


W ok. Gryfina woj. Zachodniopomorskie leży już 10-12cm śniegu (lokalnie pokrywa śnieżna może byc jeszcze większa).Opady w tamtych regionach będą występować jeszcze przez najbliższe kilka godzin. Wówczas spadnie kolejnych kilka centymetrów śniegu.


W Międzyzdrojach zimowo.😍🌨️🌊 Zdjęcia: Nick Fury


Czekamy na Wasze raporty z dróg naszego regionu.


Prognoza pogody na noc 6/7.12.2023 i dzień 7.12.2023 Noc pochmurna, wiatr stopniowo będzie słabnąć. W drugiej części dniu rozpoczną się ciągłe opady śniegu, o dość słabym natężeniu. Temperatura w pierwszej części nocy wyniesie około -4/-6 stopni, ale do rana urośnie do -2/-3 stopni. W czwartek w pierwszej połowie dnia nadal będzie padał śnieg. Łącznie spadnie od 2 do 4cm w większej części województwa i około 1-2cm na wschodzie województwa. W drugiej części dnia już będzie najwyżej symbolicznie prószyć. Wiatr słaby, jedynie na wschodzie województwa umiarkowany. Temperatura w pełni dnia na poziomie -3/-2 stopni na wschodzie i północy mazowieckiego, na pozostałym obszarze około -1/0 stopni.


od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Burze w Polsce 6.12.2023. Sprawdź najnowsze informacje - Portal i.pl

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24