Byłe koszykarki rzeszowskiego AZS-u mistrzyniami Polski. W finale wyraźnie przegrywały, ale na finiszu wyrwały zwycięstwo Warszawie

Tomasz RyznerZaktualizowano
AZS Rzeszów kilka lat temu został wycofany z ligowych rozgrywek, ale jego byłe koszykarki nie zapomniały, jak się gra w kosza Archiwum
Drużyna Rzeszowa, złożona w większości z byłych koszykarek miejscowego AZS-u, zajęła 1. miejsce w XX Mistrzostwach Polski Oldboyów (+35). Nasz zespół wygrał wszystkie pięć meczów.

W turnieju, który odbył się w Polanicy, nasz team wygrał w grupie z zespołami Wrocławia, Łodzi, Warszawy, by następnie w półfinale rozegrać emocjonujący mecz z ekipą Torunia.

– Na mecz składały się dwie kwarty po dziesięć minut – mówi Małgorzata Borys-Duś, była koszykarka AZS-u, kapitan Rzeszowa. – Po ostatniej syrenie wynik brzmiał po 17. Zamiast dogrywki regulamin przewidywał w takiej sytuacji serię pięciu rzutów wolnych. Wygrałyśmy cztery do jednego.

W finale ekipa znad Wisłoka trafiła ponownie na Warszawę.

– Sześć minut przed końcem miałyśmy 11 punktów straty, ale finisz należał do nas. Wygrałyśmy czterema punktami – dodał pani Małgorzata.

Oprócz naszej rozmówczyni, w zespole Rzeszowa wystąpiły: Izabela Kieszkowska, Magdalena Kowal, Lucyna Pelc-Żydzik, Katarzyna Słomska, Marta Rejment, Alicja Wiśniowska, Monika Danko oraz gościnnie dwie koszykarki z Pabianic; Małgorzata Pawelska, Joanna Rozwandowicz. Ta ostatnia została uznana MVP zawodów. Kierownikiem zespołu była Patrycja Guzara.

W zmaganiach panów drużyna Rzeszowa nie wyszła z grupy i zajęła miejsca w przedziale 9-17. Mistrzem został Włocławek, który wyprzedził Kołobrzeg i Poznań.

W składzie naszej ekipy znaleźli się: Grzegorz Kwiecień, Paweł Sierzchała, Dariusz Ślęzak, Grzegorz Żyradzki, Mirosław Puskarz, Hubert Bać, Paweł Krupa i Marek Rydz.

Mistrzostwa Podkarpacia w koszykówce. Miasto Szkła najlepsze...

POPULARNE NA NOWINY24:

Zgody i kosy kibiców podkarpackich klubów [QUIZ]

Jedenastka 7. kolejki 4 ligi [ZDJĘCIA]

Resovia poszła za ciosem i wygrała w Siedlcach [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa Podkarpacia w koszykówce. Miasto Szkła najlepsze po raz trzeci z rzędu