"Celuj w Igrzyska": młodzi biathloniści Górnika Iwonicz-Zdrój w czołówce

Przemysław Markocki
Rafał Penar i Klaudia Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój.
Rafał Penar i Klaudia Cichoń z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. archiwum
Rafał Penar z IKN Górnik Iwonicz-Zdrój dwukrotnie stawał na podium zawodów pucharu Polski "Celuj w Igrzyska" w Wiśle-Kubalonce. Podium wywalczyła również Klaudia Cichoń.

Startujący w kategorii juniorów młodszych Refał Penar zajmował drugą pozycję zarówno w biegu indywidualnym na 12,5 km, jak i w biegu sprinterskim (7,5 km).

W obydwu startach triumfował Bartłomiej Gwałd z UKN Melafir Czarny Bór. W tej samej kategorii tuż za podium uplasował się inny zawodnik Górnika - Dawid Szwast.

Z bardzo dobrej strony pokazała się startująca w kat. młodziczek Klaudia Cichoń (IKN Górnik), która w sprincie na 4,5 km wywalczyła drugie miejsce.

W klasyfikacji generalnej juniorów młodszych w ścisłej czołówce plasują się Penar i Szwast (odpowiednio drugie i trzecie miejsce). Klaudia Cichoń zajmuje piątą pozycję wśród młodzieczek - na dalszych miejscach plasują się inne zawodniczki Górnika: Kamila Cichoń (7) i Julita Zając (8).

W klasyfikacji klubowej IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zajmuje piąte miejsce. Drugi z podkarpackich klubów, MSS Sokół Rymanów uplasował się na 15. pozycji. Prowadzą biathloniści BKS WP Kościelsko.

Kolejne zawody z cyklu "Celuj w Igrzyska" odbędą się w dniach 8-11 marca w Kościelisku.

"CELUJ W IGRZYSKA"

to cykl zawodów dla młodzieży (rocznik 1994-95 oraz 87-96) zorganizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu.

Do programu zaproszone zostały wszystkie polskie kluby biathlonowe, w których trenują młodzi sportowcy marzący o sukcesach na miarę Tomasza Sikory.

To właśnie spośród nich w ciągu najbliższych lat zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku.

Główne idee programu pokrywają się z założeniami tych rozwijanych przez PZN: Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy następców Mistrza" i Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska".