Cenne punkty Stali Mielec w meczu z Radomiakiem [WIDEO]

Marcin Jastrzębski
Krzysztof Kapica
Radomiak postawił Stali wysokie wymagania - potrafił wymienić więcej podań, ale takiego dogrania, jak to autorstwa Macieja Domańskiego nie mógł zmarnować będący w formie Sebastian Łętocha. Mielczanie wygrali 1-0.

Lepiej rozpoczął Radomiak. Okazję bramkową miał Łukasz Cichos, któremu piłkę w polu karne dograł Łukasz Derbich. Futbolówka przeszła jednak tuż obok słupka.

Wcześniej mielczanie próbowali przedrzeć się pod bramkę rywala lewą stroną. Nieźle dryblował Damian Buczyński. Początkowo gorzej szło Maciejowi Domańskiemu.

Po drugiej stronie często naszym obrońcom urywał się Patryk Wolski, który dwukrotnie sprawdzał refleks Bogusława Wyparło. Uderzał przeważnie wprost do rąk byłego reprezentanta Polski.

Mielczanom w I połowie gra kompletnie się nie układała, choć Domański w końcu rozruszał defensywę rywala i wyłożył niezłą piłkę Sebastianowi Łętosze. Ten jednak za długo zwlekał.

Ciekawie było po wejściu ze skrzydła Krystiana Getingera, który zmusił do interwencji. Po drugiej stronie minimalnie niecelną bombę z 35. metrów posłał Jakub Cieciura.

Kibice jednak doczekali się świetnej akcji Stali. Maciej Domański mając sporo miejsca na lewej stronie nie zdecydował się na prowadzenie piłki, tylko dograł ją w pole karne, gdzie Łętocha świetnie ułożył stopę. Stal objęła prowadzenie tuż przed końcem I połowy.
W drugiej połowie znów aktywny był Krystian Puton i Patryk Wolski. Ten drugi znów znalazł miejsce do oddania strzału polu karnym, ale czujności nie tracił Wyparło. Łętocha i Domański schodzili do środka pola i brali na siebie ciężar gry.

Bramce Radomiaka zagroził również Kamil Kościelny. Kapitan Stali uderzył mocno sprzed pola karnego, ale z jego próbą poradził sobie Dominik Budzyński. Radomiak nie miał już jednak tylu pomysłów na atak, co w pierwszej połowie.

Trener Mirosław Kosowski dokonał zmian, które na szczęście dla mielczan, nie poprawiły jakości gry przyjezdnych. W końcówce Stal grała bardzo rozważnie i utrzymała korzystny wynik.

Stal Mielec - Radomiak Radom 1-0 (1-0)
1-0 Łętocha (44, asysta Domańskiego).