Cenny remis Stali Stalowa Wola w Kluczborku. Bohaterem Mikołaj Brylewski

Grzegorz Lipiec
Bramkarz Stalówki Mikołaj Brylewski zachował w Kluczborku czyste konto.
Bramkarz Stalówki Mikołaj Brylewski zachował w Kluczborku czyste konto. Grzegorz Lipiec
W niedzielnym meczu 17. kolejki piłkarskiej drugiej ligi Stal Stalowa Wola zremisowała 0:0 z MKS-em Kluczbork. Świetna dyspozycja Mikołaja Brylewskiego.

MKS Kluczbork - Stal Stalowa Wola 0:0
MKS Kluczbork: Majchrowski – Skoczylas, Górkiewicz, Brodziński żk, Nitkiewicz – Fedota (60 Niemczyk, 77 Glanowski), Deja – Kościelniak (68 Baraniak), Reisch, Zieliński – Warchoł żk (81 Nykiel).

Stal: Brylewski – Waszkiewicz, Zalepa, Jarosz, Wasiluk żk (89 Bukowiec) - Żołądź, Dziubiński, Stąporski żk, Sobotka, Łętocha żk (74 Hirskyj żk) – Gębalski (78 Jonkisz).

Sędziował: Mateusz Bielawski z Katowic. Widzów: 300.

W niedzielny wieczór piłkarze Stali Stalowa Wola stoczyli twardy bój o drugoligowe punkty w Kluczborku.
Pierwszą groźną akcję stworzyli miejscowi. Na lewym skrzydle dostał piłkę Lucjan Zieliński i w bardzo łatwy sposób ograł Adama Waszkiewicza, dograł piłkę na 10 metr gdzie strzał oddał Miłosz Reisch zbyt lekki i Mikołaj Brylewski nie miał problemu ze skuteczną interwencją. Podopieczni Krzysztofa Łętochy w 16 minucie po błędzie Dominika Kościelniaka wyszli z kontratakiem trzech na dwóch. Piłkę rozegrali standardowo w takich momentach Adrian Dziubiński do spółki z Adrianem Gębalskim, lecz podanie tego drugiego do świetnie wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Sobotki za mocne przez co zdążyli wrócić obrońcy i zablokować uderzenie zawodnika gości. Do przerwy było bez bramek.

QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect

Po przerwie lepiej spisywali się gospodarze. W 72 minucie Stalówkę uratował Brylewski! Zieliński zagrał do Reischa ten podał do Marcina Niemczyka, który strzelił na bramkę i fantastyczna interwencja bramkarza zielono-czarnych zastopowała MKS. Autor tego uderzenia już po chwili opuścił murawę z kontuzją i to zaledwie po 17 minutach gry. Z każdą kolejną minutą mecz był coraz ostrzejszy. Arbiter musiał więc sięgać po żółte kartki, po to aby „ostudzić” rozgrzane głowy piłkarzy.

Mimo, że Kluczbork nacierał to gracze MKS-u nie byli w stanie pokonać świetnie dysponowanego Brylewskiego. Mikołaj zaliczył kolejny świetny mecz i pokazał, że to właśnie jemu należy się pozycja numer jeden w bramce Stali. Do końca tego roku Stal zagra jeszcze dwa mecze o punkty. Za tydzień zielono-czarnych czeka wyjazd do Wejherowa na spotkanie z Gryfem (niedziela, godzina 13). Ostatni akord to mecz z Błękitnymi Stargard przy Hetmańskiej.

(Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press)

Materiał oryginalny: Cenny remis Stali Stalowa Wola w Kluczborku. Bohaterem Mikołaj Brylewski - Echo Dnia Podkarpackie