Centralna Liga Juniorów. Ciężka, ale zwycięska przeprawa Resovii w derbach

Grzegorz Kostka
W Centralnej Lidze Juniorów U-17 resovia pokonała Stal Mielec
W Centralnej Lidze Juniorów U-17 resovia pokonała Stal Mielec Wacław Nowacki
W Centralnej Lidze Juniorów U-17 SMS Resovia ograła Stal Mielec. Porażki w Krakowie doznali natomiast młodsi rzeszowianie.

CLJ U17

SMS Resovia - Stal Mielec 2:1 (0:0)

Bramki: Usarz 65, Szymański 70 - Kozłowski 55.

Resovia: Siryk - Cholewa Drozd, Szymański, Ecker (80 Fluda), Kałaska, Szymkiewicz (75 Malinowski), Usarz, Grabowski (70 Kyciński), Sonciński (70 Bomba), Gnap (55 Wolański). Trener Adam Bukała.

Stal: Dudek - Kozłowski, Bakowski, Guca, Czerkies, Mucha, Mazur, Soboń, Krawarz, Maj, Dziedzic. Trener: Damian Skiba.

Jak na początek ligi na boisku było dużo chaosu, nerwów i niedokładnych zagrań. W pierwszej połowie żadnej ze stron nie udało się stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Bramki przyniosła druga połowa. Najpierw gola zdobyli goście po uderzeniu Kozłowskiego.

- Zdobywamy bramkę i prowadzimy do 65 minuty, później niestety głupi błąd w środku boiska naszego pomocnika i Resovia wyrównała, chwilę później tracimy gola po stałym fragmencie gry. Cóż przegraliśmy mecz, którego nie powinniśmy przegrać - utyskiwał po meczu trener Stali Damian Skiba.

Zadowolony za to był szkoleniowiec Resovii, którego zespół zdołał odwrócić losy meczu.

- Odrobiliśmy straty po strzale z dystansu Sebastiana Usarza, a później Bartek Szymański ładnie zamknął dośrodkowanie i była druga bramka - cieszył się po meczu opiekun gospodarzy Adam Bukała.

W samej końcówce przycisnęła Stal, chcąc doprowadzić do remisu, jednak mądra defensywna gra gospodarzy, nie pozwoliła przyjezdnym zdobyć wyrównującego gola, tym samym miejscowi zainkasowali komplet punktów.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Pogórze Kraków 5:0 (1:0); Korona Kielce - Motor Lublin 1:0 (1:0); Cracovia - BKS Lublin 3:3.

CLJ U-15

AP 21 Kraków - SMS Resovia 2:1 (1:0)

Bramka dla Resovii: Wilk 76.

Resovia: Dziedzic - Podgórski, Wójcikowski (55 Rusinek), Faron, Ostrowski (77 Sikora) - Orłowski (58 Pomykała), Bąk, Niedziałkowski (75 Karcz), Szymański (72 Juda), Łuczyk - Wilk. Trener Artur Łuczyk.

Resovia zagrała słabo w pierwszej połowie.

- Przeciwnik był po prostu lepszy, mieliśmy swoją okazję, ale Wiktor Łuczyk po akcji Szymańskiego z bliska przestrzelił - mówi trener Artur Łuczyk.

Po zmianie stron Resoviacy odważniej zaatakowali, ale bramkę zdobyli dopiero w końcówce meczu po pięknym uderzeniu Igora Wilka. Napastnik gości posłał bombę w samo okienko bramki. Niestety w następnej akcji miejscowi odpowiedzieli golem, zapewniając sobie komplet punktów.

- Przy drugiej bramce dla gospodarzy, faulowany był nasz obrońca, a sędziowie mimo tego bramkę uznali. Odpowiedzieliśmy jeszcze strzałem głową Karcza, ale tym razem sędziowie dopatrzyli się spalonego - zakończył trener Łuczyk.

POZOSTAŁE WYNIKI: Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:0; Motor Lublin - AP TOP 54 Biała Podlaska 3:1; Korona Kielce - Cracovia 1:1.