Centralna Liga Juniorów: Jedna Stal Rzeszów pokonała Siarkę Tarnobrzeg, druga przegrała w ostatnich minutach

Karol Pieniążek
Siarka Tarnobrzeg (na żółto), pokonała Stal Rzeszów w kategorii trampkarzy.
Siarka Tarnobrzeg (na żółto), pokonała Stal Rzeszów w kategorii trampkarzy. M. Radzimowski
Nie był to najlepszy weekend w Centralnej Lidze Juniorów dla piłkarzy z Podkarpacia. Ze zwycięstwa cieszyli się tylko trampkarze Stali Rzeszów, którzy pokonali w derbach Siarkę Tarnobrzeg. Na tarczy juniorzy Stali Rzeszów i Resovii.

Kapitalne widowisko odbyło się w Łodzi, gdzie tamtejszy Widzew podejmował rozpędzoną ostatnim zwycięstwem Stal Rzeszów. Łodzianie w pierwszych 45 minutach prowadzili 1:0 i nic nie wskazywało na to, że mecz będzie obfitował w bramki.

Również spokojnie rozpoczęła się druga połowa, w której przez pierwsze 30 minut nie za dużo działo się na boisku. Dopiero w 75 minucie do wyrównania doprowadziła Stal, co pobudziło obie drużyny do ataków ofensywnych. Na odpowiedź widzewiaków nie trzeba było długo czekać. Już 10 minut później na tablicy wyników widniał rezultat 2:1. Błyskawicznie na to trafienie odpowiedzieli jednak biało-niebiescy, do wyrównania doprowadził Kacper Gołda. Gdy wszyscy myśleli, że to koniec emocji i obie drużyny podzielą się punktami, nadeszła 91 minuta spotkania, w której wprowadzony chwilę wcześniej Stencel strzałem głową pokonał Chrapustę i Stal Rzeszów musiała obejść się ze smakiem, przegrywając swój trzeci mecz w rozgrywkach.

W meczu Resovii z Koroną Kielce, biało-czerwoni liczyli na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niestety, już na początku meczu kielczanie wyszli na prowadzenie. Jednak chwilę później było już 1:1, a strzałem z karnego nadzieję w zespół wlał Karol Drelicharz, dla którego był to trzeci gol w sezonie. Korona jeszcze przed przerwą zdołała wyjść na prowadzenie po bramce z rzutu wolnego, którego już nie oddała do końca meczu.

Resovia po czterech kolejkach z zaledwie jednym punktem okupuje strefę spadkową.

- Czuję ogromne rozczarowanie i wstyd. Dziś wyglądało to bardzo źle, nie pokazaliśmy niczego i dopóki moi zawodnicy pewnych rzeczy nie zrozumieją, nie będą grać w piłkę na wysokim poziomie - powiedział Roland Kowalczyk, trener Resovii.

Resovia – Korona Kielce 1:2 (1:2)

Bramki: Drelicharz 11-karny – Poliashenko 4, Cerek 43.
Resovia: Rakus – Mruk, Bigosiński (60. Pieprzowski), Zybała, F. Zięba (63. Kut), Drelicharz, A. Zięba, Bryk (72. Piątek), Urbański (55. Woś), Ożóg, Kotecki (84. Posielski). Trener: Roland Kowalczyk.
Korona: Jamróz - Nowak, Jas, Aszklar, Cerek, Hajdo, Didiaiev, Poliashenko, Łukawski, Błaszczyk, Rożek. Trener: Przemysław Ryński.

Widzew Łódź - Stal Rzeszów 3:2 (1:0)

Bramki: Dziura 22, Gajewski 85, Stencel 91 – Salamon 75, Gołda 86.
Widzew: Mistygacz – Jendryka, Florczak, D. Dziura (88. Kwiatkowski), Kwiatkowski, Sianos (68. Stencel), Myszkowski, Musialski, Styś, Groth (46. Gajewski), A. Dziura (79. Chyszpolski). Trener: Jakub Gieszczakowski.
Stal: Chrapusta – Piwnicki, Bartkowiak, Bartoszek, Urbaniak, Gołda, Kierys, Mazur, Wrona, Salamon, Dworak. Trener: Bartosz Stępień.

Jagiellonia - ŁKS 2:2 (1:1)
dla gospodarzy: Rybak 30-karny, 50; SMS Łódź - Motor 3:1 (1:0) Soja, Niklas, Tomaszewski;
Polonia – Legia 1:6 (1:4)
dla gości Rojkowski 9, Kosiorek 12, 59, sam. 41, Klukowski 45, Bogusiewicz 76.

U15

W derbach pomiędzy Stalą a Siarką przed meczem nie było wyraźnego faworyta. Oba zespoły miały na swoim koncie po trzy punkty. Początek meczu jednak pokazał, że to drużyna ze stolicy Podkarpacia będzie spychała rywali do głębokiej obrony. Już w 10 minucie “Stalowcy” objęli prowadzenie po strzale głową Franciszka Słowika. Mimo prowadzenia to biało-niebiescy dążyli do następnych trafień, co przyniosło skutek tuż przed przerwą, gdzie po asyście Słowika do siatki rywali trafił Kucharski.

Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił i to goście z Rzeszowa świętowali drugie z rzędu zwycięstwo. W odwrotnej sytuacji jest Siarka, która po dobrym początku sezonu, w dwóch kolejnych meczach musiała uznać wyższość rywali, zajmując pozycję w strefie spadkowej.

Siarka Tarnobrzeg – Stal Rzeszów 0:2 (0:2)

Bramki: Słowik 10, Kucharski 37.
Siarka: Cymerys- Trznadel, Tyniec, Drobiazg (70. Kończak), Zawół (41. Tereszkiewicz), Podkowa (58. Róg), Bolka, Borysławski, Baran (65. Gubernak), Piętowski, Fietko. Trener: Łukasz Wilk.
Stal: Janicki – Sonntag (68. Cielewicz), M. Leniart, Słowik, Tarkowski (41. Kula), Patrzyk (41. Koszuliński), Cecuła, Michalik, Kucharski (65. Brzęk), Polak (50. H. Leniart), Pelczarski (60. Węgrzyn). Trener: Maciej Seroka.

POZOSTAŁE WYNIKI: Cracovia – Hutnik 1:1 (1:0) Kowalak 8 - Boratyński 63; Sandecja - Górnik 3:1 (1:0); Korona - Wisła 4:4 (1:1).