Centralna Liga Juniorów: Karpaty Krosno uległy Hutnikowi Kraków, a Stal Mielec Cracovii [ZDJĘCIA]

Karpaty Krosno (pomarańczowo-białe stroje) po raz drugi tej jesieni ulegli Hutnikowi Kraków w ramach Centralnej Ligi Juniorów U17. Łukasz Pado
Fatalnie rozpoczęła się runda rewanżowa Centralnej Ligi Juniorów U17 dla drużyn z Podkarpacia. Karpaty Krosno przegrały u siebie z Hutnikiem Kraków, a Stal Mielec na wyjeździe z Cracovią.

Hutnik szybko objął prowadzenie, po ładnej akcji, ale to nie zraziło "karpaciarzy", którzy kilka minut później odpowiedzieli. Michał Smoleń zagrał na wolne pole do Michała Telegi, a ten poradził sobie z obrońcą, potem ograł bramkarza i mimo ostrego konta wpakował piłkę do siatki rywala. Na kolejne gole trzeba było długo czekać. Międzyczasie oba zespoły stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji. W końcówce pierwszej połowy przycisnął Hutnik, raz gospodarzy uratowała poprzeczka.

Po zmianie stron Karpaty miały więcej okazji bramkowych, ale to goście trafili do bramki i była to zwycięska bramka.

- Ciężko przyjąć tę porażkę, tym bardziej, że wydaje mi się, że byliśmy zespołem lepszym - mówił po meczu Piotr Hajduk, trener krośnian. - Kolejny mecz, moim zdaniem wygrany, przegrywamy. Mieliśmy sytuacje bramkowe, a na sam koniec przegrywamy. Jest nam bardzo smutno, bo gramy lepiej, ale wyniki tego nie potwierdzają.

Karpaty Krosno - Hutnik Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: Telega 9 - Kogut 2, Kowalski 72.
Karpaty: Cecuła - Białogłowicz Ż, Ryczak, Zarzyka, Głód, Smoleń, Pędrak (61 Płocica), Dybuś (70 Targowski), Bolanowski Ż, Jesionka Ż (80 Mucha), Telega Ż. Trener Piotr Hajduk Ż.

Hutnik: Żmudzki - Kowalczyk (46 Godfrejów), Wolicki, Strzałka Ż, Zębala (85 Pietras), Wielecki, Bogacz (66 Kowalski), Królikowski, Coulibaly, Kogut (61 Łapczyński), Obrzud (90 Włodarczyk). Trener Łukasz Sosin.

Sędziowali: Krystian Kołodziej oraz Piotr Rachwał i Przemysław Bieniasz (Rzeszów).

Stal Mielec pogrążył wychowanek Resovii Wiktor Łuczyk, który dwukrotnie pokonał Kacpra Piechotę już w pierwszej połowie.

Stal Mielec - Cracovia 0:3 (0:2)

Bramki: Łuczyk 26, 35, Kolec 65
Stal: Piechota – Cyganowski Ż (46 Lorenc), Osuch (46 Stec), Patla, Lewandowski (85 Kania) – Misiak (65 Wójcik), Ryba, Ofiara, Skupiński (55 Siembab) – Bajorek, Szczurek (72 Jaskot). Trenerzy Sebastian Ryguła i Jacek Cyganowski.

POZOSTAŁE WYNIKI: TOP 54 Biała Podlaska - Motor Lublin 2:0, Wisła Kraków - Korona Kielce mecz przełożono ze względu na zagrożenie epidemiczne.