Centralna Liga Juniorów: Komplet punktów juniorów starszych Stali Rzeszów i Resovii. Młodsi na tarczy

Stal Rzeszów i SMS Resovia nabierają rozpędu w rozgrywkach Centralnej Lidze Juniorów Makroregion U19. Pierwsi w weekend ograli Motor Lublin, a drudzy Garbarnię Kraków. Niestety bez punktów z Lublin przyjechała występująca w Centralnej Lidze Juniorów U17 Stal Rzeszów.

Centralna Liga Juniorów U17

Motor - Stal Rz. 5:2 (2:2)

Bramki dla Stali: Sumara 20-karny, Okoń 27.

Stal: Dąbrowski - Drążek (65 Pitas), M. Popiela, K. Paśko, Omuru - Okoń, Opalski, Galara (60 Liszka) - Cieśla (29 Mazur), Salomon (46 K. Popiela), Sumara (80 Stachowicz). Trener Łukasz Cabaj.

Po pół godziny gry Stal prowadziła z Motorem 2:0. Niestety potem losy meczu potoczyły się dla Stali jak w koszmarze. W kwadrans gospodarze odrobili straty i po przerwie mecz rozpoczynał się jakby od nowa.

Rzeszowianie chcieli szybko odbić sobie to, co stracili i znów objąć prowadzenie, ruszyli do przodu, ale skutek był odwrotny. Motor wypunktował Stal kontrami. Trener Łukasz Cabaj stracił punkty i na jakiś czas Adriana Cieślę, który po zderzeniu z bramkarzem rywali doznał kontuzji kolana.

W środę rzeszowianie rozegrali mecz 7. kolejki. Ulegli na wyjeździe Koronie Kielce 1:2. Bramkę dla Stali zdobył w drugiej połowie Adrian Cieśla.

POZOSTAŁE WYNIKI: Hutnik Kraków - Wisła Kraków 4:1, Korona Kielce - Górnik Łęczna 5:1; Cracovia - TOP 54 Biała Podlaska 1:1.

W nast. meczu (1.05): Stal - Wisła.

Makroregion U19

Stal Rz. - Motor Lublin 2:1 (0:1)

Bramki: Wojtyło 57, 69 - Wędrocha 13.

Stal: Pęksa - Pirożyński, Walas, Peda, Mazur, Kuchnia, Kędzior, Musik (86 Małunow), Wojtyło, Ofiara, Płocica (55 Gawlak). Trener Maciej Tokarczyk.

Rzeszowianie w bardzo dobrym stylu wrócili do rywalizacji. Mimo że podopieczni trenera Macieja Tokarczyka przegrywali do przerwy 0:1, to po zmianie stron ambitnie walczyli do końca i spotkała ich za to nagroda. Dla zespołu z Lublina, to pierwsza porażka wiosną, wcześniej wygrali trzy spotkania z rzędu.

SMS Resovia - Garbarnia Kraków 3:1 (1:0)

Bramki: Kałaska 16, Mikrut 64, Kojder 87 - D. Cholewa 70.

Resovia: Siryk - Drozd, Szymkiewicz, Kyciński, Sitek, Kiełbasa - Kałaska, Mikrut (76 Bomba), Kojder, Wódz, K. Cholewa (56 Krzysztofek). Trener Maciej Jarosz.

POZOSTAŁE WYNIKI: Orlęta Kielce - Sandecja Nowy Sącz 0:7, Górnik Łęczna - Korona II Kielce 2:1.

W nast. meczu (1.05): Garbarnia - Stal; Resovia - Orlęta.