Centralna Liga Juniorów. Komplet zwycięstw drużyn z Podkarpacia. Usarz rzucił Wisłę na kolana

Juniorzy Resovii pokonali u siebie Wisłę Kraków, a ich młodsi koledzy TOP 54 Biała Podlaska. Łukasz Pado
Sebastian Usarz został bohaterem meczu Resovii z Wisłą Kraków. Napastnik „pasiaków” wszedł na boisko w przerwie i zdobył dwie bramki, które dało wygraną ekipie z Rzeszowa. Pierwszą wygraną odniosła też Stal Mielec. W rywalizacji tramparzy Resovia pokonała TOP 54 Biała Podlaska i jest nowym liderem.

U17

BKS Lublin – Stal Mielec 1:3 (0:1)**Bramki dla Stali: **Chmielowiec, Szumilas, Kramarz

Stal: Dudek (90 Płaza) – Kozłowski, Mazur, Czerkies (70 Guca), Maj – Soboń (Mucha), Chmielowiec (64 Woś), Sztuka, Dziedzic (58 Szumilas) – Kramarz (87 Bakowski), Bajorek (86 Wyparło). Trener

Stal nie najlepiej rozpoczęła ten mecz. W 8. minucie gospodarze mieli rzut karny, ale Dudek wyczuł intencje zawodnika z Lublina i obronił jego strzał. To przebudziło mielczan, bo niedługo potem po zespołowej akcji piłkę do siatki BKS-u skierował Chemielowiec. Oba zespoły jeszcze przed przerwą mogły pokusić się o gola. Mielczanie próbowali, mieli nawet słupek, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Również po drugiej stronie boiska, gdzie świetnie spisywał się m.in. Dudek. Po zmianie stron mielczanie podwyższyli wynik. Kolejną zespołowa akcje wykończył Szumilasa strzałem w „krótki róg”. Niestety Stal nie ustrzegła się błędów. Łatwą, wydawało się do złapania, piłkę z rąk wypuścił bramkarz mielczan i padła bramka na 2:1. Przez chwilę zrobiło się nerwowo, bo miejscowi chcieli wyrównać, ale skrzydła podciął im Kramarz, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam z golkiperem BKS-u.

SMS Resovia – Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Bramki dla Resovii: Usarz 54-karny, 88.

Resovia: Siryk – Szymański, Ecker (60 Fluda), Drozd, Sonciński (46 G. Kyciński), Kałaska, Szymkiewicz (82 Mroziński), Bomba (75 Malinowski), Gnap (46 Usarz), Grabowski (68 Wolanian), Cholewa. Trener Adam Bukała.

Resovia tylko potwierdziła, że świetnie jej się gra z czołowymi zespołami. Początek meczu nie był jednak zbyt obiecujący, bo to rywale dominowali na boisku. Resovia nie była sobie w stanie nawet stworzyć jednej dogodnej okazji do gola w pierwszej połowie. Wisła była lepsza i zasłużenie objęła prowadzenie. W przerwie trener Resovii posłał do boju dwóch nowych graczy i gra gospodarzy ożywiła się. Kluczowe było wejście Sebastiana Usarza. Najlepszy strzelec ligi w sezonie jesiennym odwrócił losy meczu. Najpierw wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z „wiślaków”, a w końcówce meczu ograł w polu karnym rywali i z najbliższej odległości pokonał bramkarza przyjezdnych. Warto dodać, że Usarz ma patent na bramkarzy Wisły, bo jesienią strzelał im gole w obu spotkaniach.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Kielce – Podgórze Kraków 0:3, Cracovia – Motor Lublin 1:2.

W nast. meczach (30-31.03): Korona - Resovia, Podgórze – Stal.

U15

Resovia – TOP 54 Biała Podlaska 1:0 (1:0)**Bramki**: Niedziałkowski 10.

Resovia: Dziedzic - Podgórski, Wójcikowski, Faron Ostrowski, Bąk, Orłowski, Szymański (60 Rusinek), Niedziałkowski (68 Karcz), W. Łuczyk, Wilk (80 Sikora). Trener Artur Łuczyk.

- Mecz zagraliśmy taki, z którego cieszą tylko punkty – ocenił surowo swoich graczy trener Artur Łuczyk. – Rywal zagrał bardzo twardo i agresywnie. Wyprzedzali naszych zawodników.

Goście grali, ale to gospodarze trafili do siatki. Łuczyk zagrał do Szymańskiego, ten ograł rywala i przed pole karne wyłożył piłkę Niedziałkowskiemu, który dopełnił formalności. Zaraz potem mogło być 2:0. Orłowski i Szymański strzelali na bramkę przeciwnika, ale rywal wybijał piłkę z linii bramkowej skutecznie. Druga połowa należała do przyjezdnych, którym jednak nie udało się doprowadzić choćby do remisu.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków – Cracovia 0:0.`AP 21 Kraków – Górnik Łęczna 2:2, Motor Lublin – KKP Korona Kielce 0:3.
W nast. meczu (30.03): Górnik – Resovia.