Centralna Liga Juniorów. Nie ma mocnych na Stal Rzeszów U15. Dobra forma SMS Resovii U17

Miłosz Pado
W Centralnej Lidze Juniorów U18 Stal Rzeszów przegrała z Polonią Warszawa
W Centralnej Lidze Juniorów U18 Stal Rzeszów przegrała z Polonią Warszawa Krzysztof Nowaliński
Piąty mecz i piąte zwycięstwo odnieśli piłkarze Stali Rzeszów w Centralnej Lidze Juniorów U15. SMS Resovia U17 pokonała u siebie Koronę Kielce.

U18

Stal Rzeszów - Polonia Warszawa 1:3

Bramka dla Stali: Wojtyło.

Stal: Ważny - Miłosz Kaczor, Mazur (75 Marcin Kaczor), Paśko, Kuchnia, Gawlak , Polowiec , Wojtyło, Ivaniuk, Musik, Krawczyk-Demczuk (Okoń). Trener Maciej Tokarczyk.

Po wyrównanym meczu Stal przegrała z Polonią Warszawa. Rzeszowianie na początku drugiej połowy nie wykorzystali kilku klarownych sytuacji, co zemściło się na nich dwukrotnie.

POZOSTAŁE WYNIKI: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:0; Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 0:2; Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 2:1; Lech Poznań - Cracovia 1:0; Raków Częstochowa - Gwarek Zabrze 6:0; Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 2:0; Górnik Zabrze - UKS SMS Łódź 4:1.

W nast. meczu (25.09): Zagłębie Lubin - Stal.

U17

Cracovia - Stal Rzeszów 3:0 (0:0)

Bramki: Hulidov 55, Kęska 75, Wrona 80

Stal: Zieliński - Mazur, Kowalewski ( 61 Małek), Kądziąka, Łyczko, Pempuś (67 Depciuch), Nilipiński (57 Salamon), Piotrowski (75 Wilk), Kmieciak (85 Tarkowski), Kensy, Puliński (80 Wyrwas). Trener Łukasz Cabaj

SMS Resovia - Korona Kielce 2:1 (1:0)

Bramki: Maćkowiak 31, Modrzejewski 49 - Pokora 66

SMS Resovia: Olko - Zięba, Pikuła, Modrzejewski, Rębisz - Bielenda, Stępak (88. Bulik), Sowa (89. Szymański), Maćkowiak (70. Godlewski) - Pieniążek (73. Zwolski), Marciniec. Trener Roman Borawski

Stal nie zaliczy wyjazdu do Krakowa jako udanego. Podopieczni Łukasza Cabaja wysoko przegrali z miejscową Cracovią, a wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Zawodnicy Stali przez tę porażkę znajdują się w strefie spadkowej i do następnego meczu z AP TOP 54 Białą Podlaską muszą wyciągnąć wnioski.

W odmiennych nastrojach znajdują się zaś zawodnicy Resovii, którzy wygrali u siebie z Koroną Kielce. „Pasiaki” dobrze weszły w mecz, czego efektem było prowadzenie 1:0 po pierwszej połowie. Zawodnicy Romana Borawskiego powinni prowadzić wyżej, jednak zabrakło skuteczności. Tuż po przerwie, bo w 49 minucie na 2:0 podwyższył Mikołaj Modrzejewski. Dwubramkowe prowadzenie nieco rozluźniło poczynania Resovii, czego efektem była bramka kontaktowa.

POZOSTAŁE WYNIKI: AP TOP 54 Biała Podlaska - Wisła Puławy 1:2; Wisła Kraków - Motor Lublin 3:2.

W nast. meczach (25.09): AP TOP 54 Biała Podlaska - Stal Rzeszów, Wisła Kraków - Resovia

U15

Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 2:0 (2:0)

Bramki: Gołda 19, Dworak 21.

Stal: Głąb - Plichta (41 Serwiński), Wnęczak (41 Koczera), Mazur, Synoś, Gołda, Bartkowiak, Urbaniak (62 Kania), Piwnicki (72 Jurkiewicz), Sadowski (70 Małecki), Dworak (61 Surmiak). Trener Krzysztof Hus.

Stal w meczu na szczycie pokonała Górnika Łęczna 2:0, dzięki czemu po pięciu kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów. O zwycięstwie zadecydowały dwie bramki zdobyte w ciągu dwóch minut.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisła Kraków - Cracovia Kraków 5:1; Korona Kielce - BKS Lublin 3:0; Sandecja Nowy Sącz - AP TOP 54 Biała Podlaska 5:2.

W nast. meczu (26.09): Stal - BKS Lublin.